Otobüs biletine tek fiyat önerisi!

Otobüs biletine tek fiyat önerisi!
25 Nisan 2020 09:34

ATO Başkanı Gürsel Baran, şehirlerarası otobüs bileti fiyatlarının devlet tarafından ‘tek fiyat’ olarak belirlenmesini ve paket turlara nakit iade yerine kupon ödenmesini istedi.

 

 

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine göre Corona virüsü salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizm sektörünün sorunlarının çözümü için öneri paketi açıklayan Ankara Ticaret Odası (ATO) fahiş fiyatların önlenmesi için şehirlerarası otobüs biletlerinin devlet tarafından ve ‘tek fiyat’ olarak belirlenmesini istedi.

ATO ayrıca, seyahat acentelerinin iptal edilen paket tatiller için para iadesi yapmaları yerine ileri bir tarihte kullanılmak üzere kupon vermelerini de önerdi.

 

 

FAHİŞ FİYAT ÖNLENİR

 

 

Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen turizm sektörünün sorunlarına çözüm üretmek amacıyla ATO Başkanı Gürsel Baran başkanlığında toplanan ATO Turizm Geliştirme Stratejileri Özel İhtisas Komisyonu, sektöre yönelik öneri paketi açıkladı.

Öneri paketinde, Türkiye’nin pandemi sonrası ‘güvenli ülke’ olarak adlandırılması için virüse yönelik alınan tedbirlere daha fazla ağırlık verilmesi ve güvenli ülke olma avantajının sağlanması istendi.

ATO’nun paketinde, virüs sürecinde bazı otobüs biletlerinin fahiş fiyatlarla belirlendiğine işaret edilerek, ‘tek fiyat’ uygulamasına geçilmesi istendi.

Pakette bu öneri, “Fahiş fiyatlı bilet satışlarının engellenmesi amacıyla Ankara’dan karayolu ile AŞTİ’den seyahat edeceklere yapılan bilet satışlarının kamu otoritesi tarafından tek ofisten ve standart fiyatla yapılması sağlanarak, yolcuların mağduriyetinin önüne geçilmesi” şeklinde ifade edildi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar