İmamoğlu İlim Yayma Vakfı’nın kurucusu mu?

İmamoğlu İlim Yayma Vakfı’nın kurucusu mu?
9 Aralık 2019 18:01

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İlim Yayma Vakfı’nın “kurucu üyeleri” listesinde yer aldığı ileri sürüldü. İlim Yayma Vakfı’nın Başkanvekilliği görevini, Cumhurbaşkanı’nın oğlu Bilal Erdoğan yapıyor.

 

 

 

İddiayı ortaya atan Celal Eren Çelik sosyal medya hesabından, “Sayın Ekrem İmamoğlu yandaş İLİM YAYMA VAKFI’NIN ‘kurucu üyeleri’ listesinin 27 numaralı üyesisiniz… Hani vakıflara hizmet dönemi bitmişti? Hani herkese eşit olunacaktı? Bu vakıfa tabii üye olmayı hangi gerekçe ile kabul ettiniz?” diye sordu.

 

122

ÜYELİK İBB BAŞKANINA AYRILMIŞ

İBB kaynaklarından edinilen bilgilere göre, söz konusu vakfın kuruluş senetleri gereği, kim İBB Başkanı olursa görev süresince “kurucu üye” olarak gözüküyordu.

Yani…

Odatv’de yer alan habere göre söz konusu vakfın kurucu üyeliği, Ekrem İmamoğlu’na değil, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na ayrılmış durumdaydı. İsme değil, makama verilen bir üyelikti.

İBB kaynakları, sürecin kendilerinin dışında gelişen bir süreç olduğunu belirtti.

İlim Yayma Vakfı’nın 5 Aralık’ta aldığı “doğal üyelik kararının” İBB’nin ilgili birimine de bugün gönderildiği, İmamoğlu’nun herhangi bir yere “üyelik” imzası atmadığı da vurgulandı.

 

İŞTE İLİM YAYMA VAKFI’NIN İMAMOĞLU’NA DAİR ALDIĞI KARARININ TEBLİĞİ

 

234

Yorumlar

Yorumlar