Erdoğan AKP’lilerin alkışını ‘coşkusuz’ buldu, tekrar alkış istedi

Erdoğan AKP’lilerin alkışını ‘coşkusuz’ buldu, tekrar alkış istedi
18 Ocak 2021 15:24

Partisinin 7. Olağan İl Kongreleri’ne katılan AKP’li Recep Tayyip Erdoğan, “Bu ülkede tatlı su demokratları vardır. Bu ülkede bir de tatlı su siyasetçileri vardır. Onların yüzleri seçimden seçime görülür” dedi.

 

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin 7. Olağan Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Muş İl Kongreleri’ne Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla katıldı.

 

 

Erdoğan, “Bu ülkede tatlı su demokratları vardır. Bir de tatlı su siyasetçileri vardır. Yüzleri seçimden seçime görülür. Partimiz kapatma dahil pek çok tehditle yüzleşirken de vesayetin cenderesinde mücadele ederken de hep bu anlayışla hareket etti. Kuru kuruya demokratlık yapmadık” diyerek söz konusu illerin adını sayıp, “2023’e bu duygu, inanç ve şuurla hazırlanmak durumundayız. Buna hazır mıyız?” diye sordu. Gelen karşılıktan tatmin olmaya Erdoğan, “Sizlerden farklı bir coşku bekliyorum” diyerek tekrar alkış istedi.

 

 

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

 

 

“AK Parti teşkilatlarının geçtiğimiz yılı 1 milyon yeni üye ile kapatmasından memnuniyet duyuyorum. Üye kayıtları ve diğer çalışmalar vesilesiyle milletimizle ne kadar sık hasbihal içerisine girersek, partimizin misyonunu o derece yerine getirmiş oluruz. Biz yılın 365 gününü, günün 24 saatini milletimizin hizmetine adayan bir partiyiz. AK Parti yöneticisi her gün her an milletimizle birlikte olan kişidir.

Vatandaşlarımızın kendisini sahipsiz hissetmemesi için ne gerekiyorsa yaptık. Ülkemizi yeni döneme hazırlayacak çalışmalara yöneldik. Dışarıda da tarihi bir dönüşümün altyapısını oluşturuyoruz. Doğu Akdeniz’den Karabağ’a kadar kritik meselelerde ortaya koyduğumuz güçlü irade ile kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik. Türkiye yaptığı hamlelerle sömürü üzerine kurulu asırlık düzeni kökünden sarsıyor. Artık bölgemizde kapalı kapılar ardında yapılan planlar masumların kanı pahasına uygulanamıyor. Terör olayları körüklenemiyor. Bu düzeni bozan bir ülkenin hedef tahtasına oturtulmaması mümkün mü?

Kim ne derse desin ne yaparsa yapsın tarih kendi hükmünü veriyor. Bize demokrasi üzerinden eleştiri yöneltenler, sıkışınca demokrasi adına en utanç verici pratiklere imza atmaktan geri kalmıyorlar. Bizi insan hakları konusunda eleştirenler en küçük bir sıkıntıyla karşılaştıklarında dünyanın en faşist uygulamalarına yöneliyorlar. Terör örgütlerini başka yerde desteklerler, kendi topraklarında en ufak bir eyleme izin vermezler. Bundan sonra ektiğimiz tohumların hasılasını toplama vaktidir. Güçlü Türkiye’ye hiç olmadığımız kadar yakınız.

Önümüzde 2023 seçimleri var. Elbette her seçim önemlidir. 2023 seçimleri ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasında yaşanacaktır. Hâlâ eski Türkiye özlemi ile yanıp tutuşanlar, terörün, darbenin hakim olduğu kötü günleri bu ülkeye geri getirmek isteyenler var güçleriyle savaşıyor. CHP’nin başındaki zat partisindeki taciz iddialarına 56 gündür sessiz. Neden konuşmuyor?”

 

 

Yorumlar

Yorumlar