CHP’li Gürer’den geliri olmayan ailelere maddi yardım önerisi

CHP’li Gürer’den geliri olmayan ailelere maddi yardım önerisi
3 Mart 2018 09:58

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, geliri olmayan ailelere düzenli maddi yardım yapılması için TBMM Başkanlığı’na Kanun Teklifi verdi. Gürer, anne ve babalara 750 TL, çocuk başına da 250’yer TL ödenmesini önerdi.

 

 

 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Hiçbir geliri olmayan aileler için her bir fert hesaba katılarak çocuk başına 250 TL ve anne, baba için 750 TL ödenmesi ülkemizdeki geliri olmayan aileler adına yaşamsal konulardan biridir” ifadesini kullandı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi veren CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, geliri olmayan ailelerin de insanca yaşama hakkı bulunduğuna dikkat çekti.

“Ülkeler tüm vatandaşlarıyla birdir” diyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, geliri olmayan yurttaşların yaşamsal haklarının, devlet tarafından koruma zorunluluğu bulunduğuna vurgu yaptı.

Geliri olmayan ailelerin ve çocuklarının da sıcak çorba içmek, et yemek, çocuklarını parka götürmek gibi haklarının bulunduğunu anlatan Ömer Fethi Gürer, “devletimiz bunu üstlenmelidir. Yeterli yaşamsal gereksinimlerini sağlamak insanlarımıza geleceklerini sağlamak ve hayatlarını huzur içinde geçirmeleri adına sorumluluklarımız vardır bu da boynumuzun borcu olmalıdır.

Bahsi geçen konu ile ilgili yasal çalışma yapılması gerekmektedir. Bir an önce hayata geçirilmesi elzem konudur” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar

Yorumlar