Zayıflama

Zayıflama
16 Ekim 2017 13:27

Zayıflama sektörünün bugün elinin ulaşmadığı yer yoktur dersek yanılmış olmayız. Bu sektöre en çok ilgi gösterenler ise hiç şüphesiz kadınlardır. Bugün kadınların her zerresinin üzerinden fabrika kurmaya çalışan insanlar kadınları ciddi anlamda kandırmaktadırlar. Öncelikle şunu bilelim ki kadınlar asla ve asla 90 60 90 gibi bir vücut hattına sahip olmak zorunda değildir.

 

Kilo sağlık için ciddi bir problemdir, bizim de kaygımız sağlımız olmalıdır. Kilo vermek için araştırdığınız diyet listelerine geçiş yapmadan önce; güzelleşmek amacı ile değil de, sağlıklı bir vücut yapısına sahip olmak için bu işe başlayacağınız gerektiğini asla aklınızdan çıkarmayın. Güzellik sıskalık değildir, güzellik orantılı, sağlıklı bir vücuttadır ama en önemlisi de histedir. Önce kendimizi kabullenmeli ve bize dayatılanları elimizin tersiyle iterek sadece sağlığımız için diyete başlamalıyız. Böylece 1 hafta sürdüremediğimiz diyet listelerine bulaşmamış oluruz.

 

Önce Sağlık için Zayıflığın Yeri

 

Her zaman önceliğimiz şişmanlıkla beraber gelecek olan hastalıklardan kendimizi korumak olmalıdır işi sağlık için yaptığımız takdirde o itici diyetlerden kurtulmuş yalnızca daha mütevazı bir mideye sahip insanlar olarak yola devam etmiş olacağız. Bu yolda amacımız sağlığımız için tehlike oluşturan yağların vücuttan doğru zamanlama ve doğru yöntemler ile vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Birbiriyle denge içerisinde olan ve besin değeri yüksek olan yiyeceklerden oluşmuş bir beslenme programı uygulandığı takdirde vücudun olağandan fazla aldığı kiloyu vücuttan uzaklaştırmış ve yağ depolarını boşaltmış olacağız. Herkesin olması için zorlandığı beden ölçülerini dikkate almayıp, ideal ve bizim vücudumuz için sağlıklı olan kilo için çabalayacağız. Aslına bakarsanız olay yalnızca ve yalnızca sağlıklı beslenmeden ve biraz hareketten ibarettir gerisi teferruattır.

 

Hekime Görünmek

 

Günümüz teknolojisi sayesinde artık hepimiz bilgiye çok çabuk ulaşabilmekteyiz, bu bir anlamda bizi biraz tembel yapmaktadır. Bilgiye ulaşmak çok hızlanmıştır ama insanımız tembelleşmiştir, önce sağlığımızın durumunu bizden ve internetten daha iyi bilecek olan doktorları araştırmalı ve her sağlık problemi ile karşılaştığımızda yapmamız gerektiği gibi kilo problemi için de öncelikle bir hekimin yardımını almalıyız. Daha sonra da aşağıda sıraladığımız yiyeceklere özen göstermeliyiz.

 

Kilo Vermeye Yardımcı Olan Yiyecekler

 

Yumurta: Yumurta küçük hacmiyle kişiyi tok tuttuğundan ve protein ihtiyacını karşıladığından yumurta tüketimi kilo vermek için iyi bir besindir. Yumurta aynı zamanda çok fazla da yağ yakmaktadır.
Su: Su içmeden kilo vermek neredeyse imkansızdır; bu yüzden kendimizi bol su içmeye alıştırmalı ve böbreklerimizi çalıştırarak kilo vermeye buradan başlamalıyız.
Yoğurt: Yoğurt en iyi yağ yakıcılardan olabilir. Her yemeğin yanında yoğurt tüketimi sizi ideal kilonuza yaklaştıracaktır. Yeni yemek yediğiniz fakat acıktığınız zamanlarda cacık yapıp tüketmeniz yine sizi tok tutacak ve cacık yerine yiyeceğiniz yağlı yemeklerden sizi kurtaracaktır.
Tarçın: Zayıflamak için başvurulan yöntemlerin hemen hemen hepsinde karşımıza çıkan tarçın ciddi anlamda yağ yağmaktadır. Rulo tarçını suyun içine atın ve o suyu tüketin nasıl hızlı bir şekilde yağ yakacağını sizler de fark edeceksiniz. Toz olanı da yoğurt veya süt eşliğinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda tatlı ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz.
Kuru Üzüm: Tatlı ihtiyacını ve tokluk hissini karşılayan bu minik mucizeleri muhakkak tüketin. Kuru üzüm de zayıflama yöntemlerinde dillerden düşmeyen bir besindir.
Ceviz: Cevizin faydaların konuşmaya artık lüzum yoktur diye düşünüyorum.Ceviz tüketimi kişiye kilo verme açısında söyle yardımcı olacaktır; bir avuçtan biraz az ceviz tüketmek kişinin akşam yemeğine denktirdiyebiliriz. Hep çok sağlıklıdır hem de oldukça tok tutar.
Daha fazla bilgi için:  www.kasvekuvvet.net