Şok Market’in üstüne üniversite yaptılar!

Şok Market’in üstüne üniversite yaptılar!
10 Ekim 2021 06:45

Muğla Sıktı Koçman Üniversitesi Köyceğiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun alt katında market olması ve tabelanın üniversite binasından büyük olması tepki çekti.

 

 

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Köyceğiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na öğrencilerin eğitim görmesi için tahsis edilen bina sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Birgün’den Berkay Sağol’un haberine göre; Yüksekokul, tıbbi hizmetler ve teknikler, sağlık bakım hizmetleri ve eczane hizmetleri olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. 3 katlı eski binanın en alt katında ŞOK Market’in olması dikkat çekti. Marketin tabelasının üniversitenin tabelasından bile büyük olması tepki çekti.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra kamuya devredilen yurtlardan biri olduğu öğrenilen binanın altında bulunan marketin ise üniversite binası eğitime başlamadan öncede orada olduğu belirtiliyor.

 

 

“ÖĞRENCİLERE HAKSIZLIK”

 

 

Durumu değerlendiren Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yüksek Disiplin Kurulu eski Üyesi Prof. Dr. Mustafa Altıntaş, “Her yere, her kasabaya üniversite açıldı” dedi.

Altıntaş, şunları söyledi: “Maalesef bu yanlış politikanın bir sonucu olarak çocuklar böyle küçücük binalarda eğitim görmek zorunda kalıyor. ‘İçeride konferans salonu var’ diyorlar ama bu bölümlerin olduğu bir binada konferans salonu değil yeterli sayıda laboratuvar lazım. Yeterli sayıda, büyüklükte ve nitelikte laboratuvarın olup olmadığını merak ediyorum. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne yeterince maddi destek sağlanıyor. Öğrencilerin bu tip binalarda eğitim görmesi büyük haksızlık. Ekonomik getiri sağlasın diye her yere üniversite açıyorlar ve olan öğrencilere, onların hayallerine ve kamunun parasına oluyor. Bu binaların sorunları kamuya mal edilmeli ve sorunların tamamı çözülmeli.”