Özel: Millet erken seçim isterse ben de ‘haydi’ derim!

Özel: Millet erken seçim isterse ben de ‘haydi’ derim!
22 Nisan 2024 12:24

CHP lideri Özgür Özel, erken seçime ilişkin olarak “Millet erken seçim isterse ben de haydi derim. Böyle giderlerse yakın” dedi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Now TV’de canlı yayında merak edilen soruları yanıtlıyor.

Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in verdiği bir röportajda halka ‘yerel halk’ demesine tepki gösterdi. Özel “AKP’nin kibirli ve halktan kopmuş halini gösterdi. Kendisini çok dışarıda görüyor. Türkiye’deki insanları tebaa olarak görüyorlar. Tam bir saray mantığı” dedi.

Özel, “Seçimi CHP kazandı” eleştirilerine ilişkin olarak ise “Elbette bizim başarımız. Elbette adaylarımız çok ama biz başardık dersek olmaz. Millet başardı. Millet sarı kartı gösterdi” diye yanıt verdi.

 

 

“BÖYLE GİDERLERSE…”
Erken seçime ilişkin de açıklamalarda bulunan Özel, “31 Mart seçimlerin sonuçlarından dolayı ben bir erken seçim tartışması başlatmayacağım dedim. Şimdi emeklinin sesini duymazsan, gençlerin geleceklerini karartmaya devam edersen, millet erken seçim isterse ben de haydi derim. Böyle giderlerse yakın” dedi.

Özel, yakın zamanda bir büyük emekli mitingi yapacaklarını açıkladı.

 

 

ERDOĞAN’LA GÖRÜŞME
Erdoğan ile görüşmek istediğini açıklayan Özel, görüşmenin ne zaman gerçekleşeceğine ilişkin şunları söyledi:

“MYK’yı bugün dördüncü kez toplayacağız. PM’yi topladım. Önceki dönem genel başkanlarımızla ile de görüşeceğim. Biz bir kişinin karar verdiği yapı değiliz. Biz ortak karar alır, istişare ederiz. Genel başkanlarımızın görüşlerini alacağım. Bunun sonucunda da sayın Cumhurbaşkanı’nın takvimine göre randevu isteyeceğiz. Randevuyu Çankaya’ya verirse sevinirim. Meclis de olabilir. Beştepe’yi doğrudan tercih etmem ama mekan tartışması için de bu görüşmeyi heba etmem. Çünkü içerik mekandan önemli.”