Kılıçdaroğlu'na oy veririm!

Kılıçdaroğlu'na oy veririm!
22 Şubat 2012 09:42

Geçtiğimiz Pazartesi, bir dost sohbetinde İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ceyhan Mumcu'yla bir araya geldik.

Geçtiğimiz Pazartesi, bir dost sohbetinde İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ceyhan Mumcu'yla bir araya geldik.


 Rahmetli kardeşi Uğur Mumcu'dan, süregelen Ergenekon davasına kadar pek çok konuda sohbet etme imkanı bulduk.


 


Ceyhan Mumcu'yu tanıyanlar bilir, güler yüzlü, nükteden, sohbeti zevkli insandır. Hangi konuda konuşursa konuşsun, mutlaka bir anısını, ufak bir anektodu veya bir fıkrayı anlatarak sohbete renk katar. Onunla görüşecek herkesin defteri yanında olmalı kanaatindeyim. Söylediği bir söz, okuduğu bir şiir, yaptığı bir alıntı mutlaka günün birinde işe yarar.


 Ceyhan Mumcu'yla sohbet etmek, yakın tarihle sohbet etmektir bir bakıma.


 Biz de konuşurken, laf lafı açtı, konu CHP ve kurultay çalışmalarına geldi.


 


Ceyhan Mumcu, hukuğu da, siyaseti de iyi bilir. Kendi partisi ve siyasi görüşü ne olursa olsun, yaptığı değerlendirmelerde tarafsızdır. O yüzden analizleri önemlidir.


 


Sordum, “Ceyhan Bey, nasıl değerlendiriyorsunuz CHP'deki son kurultay olaylarını? Sayın Kılıçdaroğlu ile muhalifler arasındaki görüş ayrılıklarını?”


 


Soruma soruyla karşılık verdi;“Deniz Pınar Atılgan diye bir hanım var tanıyor musun?”Cevabımı vermemi beklemeden devam etti; “Ben CHP'li olsam, Deniz hanım gibi birini kadın kolları başkanı yapan bir yönetime destek olurdum. Kılıçdaroğlu güzel bir karar verdi. İşçi Partili olmasam ben bile Kılıçdaroğlu'na oy verirdim” dedi.


 


Sonra da gülerek ekledi, “Sen şimdi dost sohbeti diye bunları yazmamaya kalkarsın. Yaz mutlaka. Başlık da, 'Ceyhan Mumcu, ben de Kılıçdaroğlu'na oy veririm dedi' olsun”


 


H&H  Yorum –  Deniz Bilgen Çakır


Yazarın Son Yazıları:
Bizim artık bir şehidimiz daha var
Meğer ben 28 Şubatçıymışım…
MHP Erdoğan dedi!