Kılıçdaroğlu: Kimin bu güzel vatandan kimin bu güzel vatanı satandan yana olduğu belli!

Kılıçdaroğlu: Kimin bu güzel vatandan kimin bu güzel vatanı satandan yana olduğu belli!
23 Mayıs 2023 06:07

Günlerdir ikinci turda izleyeceği tutum merak konusu olan ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, yaptığı basın açıklamasıyla Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini açıkladı.

 

 

Oğan açıklamasında “Her iki aday ile görüşmelerimiz devlet adamı ve karşılıklı nezaketle gerçekleşmiştir. Bu müzakere ve istişareler tabandan gelen mesajlar neticesinde seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum. Bize oy veren seçmenleri de sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemelerini talep ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Oğan’ın kararını açıklamasının ardından sosyal medya hesbaından açıklama yaptı.

 

 

“KİMSE KİMSEYİ KANDIRAMAYACAK”
Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Kimin bu güzel vatandan kimin bu güzel vatanı satandan yana olduğu belli! Biz bu ülkeyi terörden ve mültecilerden kurtarmaya geliyoruz. Bu bir referandumdur; artık kimse kimseyi kandıramayacak. Sandığa gelmeyen 8 milyon vatandaşımızı ve tüm gençlerimizi sandığa çağırıyorum!”