İYİ Parti’den yeni seçim kampanyası videosu: Yaşatan Türkiye

İYİ Parti’den yeni seçim kampanyası videosu: Yaşatan Türkiye
22 Nisan 2023 07:06

İYİ Parti, seçim kampanyasının yeni videosunu yayınladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Ne yazık ki bugün, AK Parti iktidarının neden olduğu 20 yıllık yıkımın sonucunda insanlarımız artık yaşayamıyor” sözleriyle başlayan videoda, İYİ Parti’nin ‘Yaşatan bir Türkiye inşa etme’ vaadi vurgulandı.

 

 

İYİ Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine yönelik seçim kampanyasını “Türkiye Tarih Yazacak” sloganıyla duyurmuştu. İYİ Parti, ‘Adil, saygılı, nitelikli, güçlü Türkiye’ temalarını işlendiği seçim kampanyasının ‘Yaşatan Türkiye’ başlıklı dördüncü videosu da bugün sosyal medya hesabında yayınlandı.

İYİ Parti’nin “14 Mayıs’tan itibaren milletimize, Cumhuriyet’imizin ikinci asrında Yaşatan Türkiye’yi ve yeni bir toplumsal sözleşmeyi vadediyoruz” mesajıyla yayınladığı videoda, 21 yıllık AKP iktidarları döneminde vatandaşların yaşadığı zorluklara ve 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin neden olduğu yıkımlara yer verilirken İYİ Parti’nin ‘Yaşatan bir Türkiye inşa etme’ vaadine vurgu yapıldı.

Akşener’in 16 Nisan tarihinde 2023 Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşma ile başlayan video, 6 Şubat depremlerinde kızını kaybeden babanın fotoğrafı ile devam etti.

 

 

“İNSANLARIMIZI YAŞATAMADILAR”

 

 

Videoda; çöpten yiyecek toplayan yoksul vatandaşların ve 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen depremzedelerin görüntülerle birlikte Akşener’in şu sözleri yer aldı:

* “Ne yazık ki bugün, AK Parti iktidarının neden olduğu 20 yıllık yıkımın sonucunda insanlarımız artık yaşayamıyor. Bu beceriksiz iktidar yüzünden, içini boğan dertlerden nefes bile alamıyor. Büyük bir afetin asrın felaketine dönüşmesini izlediler. İnsanlarımızı yaşatamadılar.”

AKP iktidarları döneminde erkekler tarafından öldürülen kadınlardan Ceren Özdemir, Özgecan Aslan, Şule Çet, Pınar Gültekin, Emine Bulut, Raziye Oskay ve Dilara Yıldız’ın görüntüleriyle süren videoda, Akşener’in “‘O saatte orada ne işi varmış’ diye suçladılar. Cerenleri, Özgecan’ı, Şule’yi, Pınar’ı, Emine’yi, Raziye’yi, Dilara’yı ve daha nice kadını yaşatamadılar” sözlerine de yer verildi.