Erdoğan: Özgür Özel’e kapımız açık

Erdoğan: Özgür Özel’e kapımız açık
17 Nisan 2024 07:16

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile ilgili bir soruya verdiği yanıtta “CHP’nin Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık” dedi.

 

 
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan, “Diplomasi trafiğiniz bayram sonrası bir hayli hareketli, gündeminizde neler var?” sorusuna “Mesela Tanzanya Cumhurbaşkanı Türkiye’ye gelecek. Tanzanya, Afrika’nın önemli bir ülkesi. Bu nedenle onun Türkiye’ye gelişi çok çok önemli. Onlarla atacağımız adımlar diplomatik konuların yanında yatırımlar açısından da önemli fırsatları barındırıyor” yanıtını verdi.

 

 

“BAĞDAT ZİYARETİMİZİN ARDINDAN ERBİL’E DE BİR ZİYARET YAPABİLİRİZ”

 

 

Irak’ın başkenti Bağdat’a yapacağı ziyareti değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

* “Özellikle Irak tarafı bizim bu ziyaretimize çok önem veriyor. Bu ziyaretle birlikte Türkiye ve Irak olarak münasebetlerimizi farklı bir zemine oturtacağız. Ziyaretimizin gündem başlıklarının en önemlilerinden biri de su meselesi.

* Su konusunda bizden bazı talepleri oldu, bu konuları çalışıyoruz. Bu konuyu onlarla çözmenin gayreti içinde olacağız. Onlar da zaten bu işi çözelim istiyorlar. Adımlarımızı bu istikamette atacağız.

* Bir de Türkiye’ye doğalgaz ve petrol akışı konuları var onları da ele almanın gayreti içerisinde olacağız. Bağdat ziyaretimizin ardından dönüşte Erbil’e de bir ziyaret yapabiliriz, oradaki yetkililerle de görüşmeler yapabiliriz. Arkadaşlarımız bu konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.”

Erdoğan, kendisine yöneltilen “Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in bir ziyareti söz konusuydu, tarih netleşti mi?” sorusunu da “Sayın Putin ile sık sık telefon görüşmeleri gerçekleştiriyoruz. Türkiye ziyareti ile ilgili henüz tarih netleşmedi. Bu konu da inanıyorum ki en kısa sürede netleşecektir” şeklinde cevaplandırdı.

 

“SAYIN ÖZEL’E KAPIMIZ AÇIK”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir basın mensubunun “CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in sizden randevu istediği konuşuluyor. Bu talebe yanıtınız ne olur?” sorusuna verdiği yanıtta “CHP’nin Genel Başkanı Sayın Özel’e kapımız açık. Ele alacağımız konu başlıklarımız çok, ziyarete geldikleri anda oturur konuşuruz” ifadelerini kullandı.

Öğretmen ataması sorusunu yanıtlayan Erdoğan, “Öğretmen atamaları fazla uzamayacak, yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz. Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor” bilgisini paylaştı.