Deniz Yücel: İlk genel seçimde 22 yıllık karanlık AKP iktidarına demokratik yöntemlerle son vereceğiz!

Deniz Yücel: İlk genel seçimde 22 yıllık karanlık AKP iktidarına demokratik yöntemlerle son vereceğiz!
10 Mart 2024 10:20

İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman’ın projelerinin tanıtıldığı Buca Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen miting havasındaki toplantıda konuşan CHP Parti Sözcüsü, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, Buca’da ve İzmir’de rekor oy vurgusu yaptı.

 

 

31 Mart’tan sonra iktidara giden sürecin yani esas sürecin başlayacağını dile getiren Deniz Yücel, Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in liderliğinde ilk genel seçimde 22 yıllık karanlık AKP iktidarına demokratik yöntemlerle son vereceğiz” ifadelerini kullandı.
Değişim, kadın ve gençlik devrimidir!
Değişim vurgusu yaptığı konuşmasında CHP’li Yücel, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığında 38 yaşında olduğunu hatırlatarak “Değişim, gençlik devrimidir” dedi ve sözlerine söyle devam etti:

“Genel Başkanımız Özgür Özel liderliğinde değişim mottosuyla yola çıktık. ‘Değişimin Yüzyılı, Yüzyılın Değişimi’ dedik. Değişim nedir? Değişim kadın devrimidir, bugün İzmir’de 9 tane kadın belediye başkan adayımız var. Değişim, gençlik devrimidir. Mustafa Kemal Atatürk, bu güzel ülkeyi emperyalist güçlerden kurtarmak için Samsun’a çıktığında 38 yaşındaydı. TBMM’yi kurduğunda 39 yaşındaydı. Cumhuriyeti ilan ettiğinde 42 yaşındaydı. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel, 49 yaşında değişim iddiası ortaya koydu. Buca Belediye Başkan adayımız 35 yaşında. Mimar, liyakatli, Buca’da doğmuş büyümüş, Buca’da okumuş, hayatını Buca’da kurmuş ve Buca’da sizlere hizmet etmek için bir iddia ortaya koymuş. CHP İzmir İl Yönetiminde kendisiyle 3 yıl çalıştım. Çalışkan, üretken, iyi ahlaklı, dürüst ve namuslu bir arkadaşımız. Buca’ya da projeleriyle damga vuracak, iz bırakacak.”

 

 

Cemil Tugay ve Görkem Duman için rekor oy sözü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman için İzmirlilerden rekor oy sözü alan CHP’li Yücel, sözlerini şöyle tamamladı:

“Değişimden bahsetmişken İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Cemil Tugay’dan bahsetmemek olmaz. 5 sene Karşıyaka’ya en iyi şekilde hizmet etti, güzel işler yaptı. 31 Mart’tan sonra İzmir’e hizmet edecek, yine güzel işler yapacak. Türkiye’nin en iyi estetik cerrahlarından biri… Dürüst, namuslu, koltuk sevdalısı değil, vatan millet sevdalısı, hizmet sevdalısı bir büyükşehir belediye başkanı olacak. Özü sözü bir, dürüst bir arkadaşımız. Ben inanıyorum ki; Cemil Başkan koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren bir belediye başkanı olacak. Buca’da Görkem Duman’ı, İzmir’de Cemil Tugay’ı rekor oyla seçtirmeye var mısınız? Biz de varız, Cemil Başkanı ve Görkem Başkanı hep beraber seçtireceğiz.”