Covid-19’un yeni varyantı 3 ülkede tespit edildi

Covid-19’un yeni varyantı 3 ülkede tespit edildi
18 Ağustos 2023 16:03

Dünya çapında milyonlarca insanın ölümüne sebep olan corona virüsü salgını hortladı… Eris varyantı hızla yayılmayı sürdürürken, 3 ülkede daha önce hiç görülmeyen varyant tespit edildi.

 

 

Eris korkusu devam ederken Covid-19’un yeni varyantı 3 ülkede tespit edildi, her dört hastadan biri…
2019 yılının son haftalarında Çin’de ortaya çıktıktan sonra milyonlarca insanın ölümüne sebep olan ve milyarlarca insanı evlerine hapseden corona virüsü bitmek bilmiyor…

Corona virüsünün en yeni varyantlarından biri olan Eris varyantıyla ilgili endişeli bekleyiş devam ederken, bilim insanları İsrail, Danimarka ve ABD’de yeni mutasyonlar bulunduğunu duyurdu. Bilim insanları, bu varyantın çok fazla mutasyona uğradığını ve değiştiğini belirtti.

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya Sağlık Örgütü, bu yeni corona virüsü varyantının salgının artmasına sebebiyet verebileceğini söyledi. DSÖ’nün Covid-19 Müdahale Ekibi’nin lideri Maria Van Kerkhove de henüz bu varyant hakkında sınırlı bilgiye sahip olduklarını söyledi.

Danimarka’daki Statens Serum Enstitüsü, “Henüz bu varyantın daha ağır bir hastalığa sebep olup olmadığına dair bir bulgu yok” açıklamasını yaptı.