CHP’li Başkan Köseler: Görünmeyen borçlarımızın da olduğunu yeni öğrendik

CHP’li Başkan Köseler: Görünmeyen borçlarımızın da olduğunu yeni öğrendik
11 Mayıs 2024 07:43

CHP’li Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, belediyede ilk bir ayda tespit ettikleri mali tabloyu açıklayarak “İhalesiz yapılan işlerden kalan görünmeyen borçlarımızın da olduğunu yeni öğrendik. Borç yükünün, yıl sonunda yaklaşık 3 milyar TL’yi bulabileceğini öngörüyoruz” dedi.

 

 

AKP’den CHP’ye geçen Beykoz Belediyesi’nin yeni başkanı Alaattin Köseler, kurumun mali yapısıyla ilgili bir aylık incelemenin ardından açıklama yaptı. Köseler “Bugüne kadar belediyemizin hiçbir hizmetini durdurmadık, sonlandırmadık ve aksatmadık. Hiçbir spor etkinliğini kaldırmadık. Sosyal yardımları kesmedik. Hiçbir personelimizi işten çıkarmadık” dedi. Bir aylık dönemde Beykoz Belediyesi’nin geçmiş dönemden kalan borçlarının, faiz yükü ve hesaplanmayan kıdem tazminatları nedeniyle her geçen gün daha da arttığını gördüklerini belirten Köseler “İhalesiz yapılan işlerden kalan görünmeyen borçlarımızın da olduğunu yeni öğrendik. Yeni yönetim olarak bizim faaliyetlerimizden kaynaklanmayan borç yükünün, bozuk olan mali yapının düzeltilmemesi halinde yıl sonunda yaklaşık 3 milyar TL’yi bulabileceğini öngörüyoruz” diye konuştu.

 

 

“HESAPLARA YATIRDIK”

 

 

Köseler, bu olumsuz duruma rağmen Kültür ve Spor Müdürlükleri’nde çalışan personelin geçmişten kalan maaşları ile ihtiyaç sahibi vatandaşların sosyal yardım ödemelerinin 10 Mayıs itibariyle hesaplara yatırıldığını da açıkladı. Köseler “Hiç merak etmeyin, sağlam ve şeffaf bir finans yönetimi için çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. Kaynaklarımızı tasarruflu ve önem sırasına göre kullanmaya özen gösteriyoruz. Seçim kampanyasında verdiğimiz tüm vaatlerin arkasındayız. Zaman içinde dayanışma ile hepsini hayata geçireceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Beykoz’u hep birlikte şeffaf şekilde yöneteceğiz” dedi.