CHP’li Yontar: Türkiye, kara para aklama yeri oldu!

CHP’li Yontar: Türkiye, kara para aklama yeri oldu!
30 Kasım 2023 09:30

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, ülke ekonomisine ilişkin önemli değerlendirmede bulundu. İktidarın, çöken Türkiye ekonomisini illegal işlerle düzeltmeye çalıştığını belirten Vekil Yontar:” Türkiye AKP iktidarının basiretsiz yönetimi sebebiyle kara para aklama yeri oldu” dedi.

 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, CHP’nin Meclis’e sunduğu “kara para aklama” soru önergesinin AKP vekilleri tarafından reddedilmesine ilişkin değerlendirmede bulundu. AKP’nin Türkiye’yi çetelere teslim ettiğini belirten Yontar yaptığı açıklamada şunları söyledi:” Son açıklanan verilere göre 1 yılda Türkiye’ye 26 Milyar Dolar kayıt dışı para girdiği tespit edildi. Bizler iktidara 2 metrelik çete listesi sunduk. Sadece bu yıl Türkiye’de yakalanan ya da öldürülen çete üyelerinin isimlerini söyledik, bu konu araştırılsın, güzel ülkemiz kara para aklama yeri olmasın dedik ama iktidar, kirli işleri ortaya çıkacak diye bu önergemizi de reddederek konunun üstünü kendilerince kapattı.

 

 

Fakat iktidar her ne yaparsa yapsın biz bu konunun üstünü asla kapatmayacağız. Türkiye’yi kara para aklama yeri yapanlar, çeteleri besleyenler, insanlar üzerinden rahatça kara para aklamaya müsade edenler, Türkiye’nin uluslararası konumunu ve değerini bu tür kirli işlerle kirletenler, batırdıkları ekonomiyi kara para aklayarak, Türkiye’yi yol geçen hanına çevirerek düzeltmeye çalışanlar, Türkiye’nin şanlı ve şerefli geçmişini bu tür haberlerle zedeleyenler elbette Türk adaleti önünde hesap verecek ve yargılanacaklar” dedi.