CHP’li Tutdere: Adıyaman’da askıda ekmek kuyruğuna son vereceğiz

CHP’li Tutdere: Adıyaman’da askıda ekmek kuyruğuna son vereceğiz
29 Şubat 2024 09:34

CHP Adıyaman Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Tutdere, göreve geldiklerinde Adıyaman’da askıda ekmek kuyruğuna son vereceklerini ve sosyal yardımlaşma çalışmalarının kapsamını genişleteceklerini söyledi.

 
Gölbaşı Caddesinde esnaf ziyareti yaptığı esnada, askıda ekmek kuyruğunda bekleyen vatandaşlarla sohbet eden Tutdere, Adıyaman’ın bu görüntüleri hak etmediğini dile getirdi.

 

 
YARDIMLAR VATANDAŞI RENDİCE ETMEDEN EVLERİNE ULAŞTIRILACAK

 
Göreve geldiklerinde Halk Ekmek Fabrikası kurarak, vatandaşa sağlıklı ve uygun fiyatlı ekmek hizmeti sunacaklarını kaydeden Tutdere, ayrıca sosyal yardımlaşma ağlarını genişleterek, vatandaşı rencide etmeden yardımların bizzat kendilerine ulaştırılacağını ifade etti.

 
“ADIYAMAN’A DA HALKIMIZA DA YAKIŞMIYOR”

 
Adıyaman’a yakışmayan bu görüntülerin, kente gerçek bir hizmet verilememesinin göstergesi olduğunun altını çizen Tutdere, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Şu anda benim hemşerilerim ekmek için kuyrukta bekliyorsa, bu kenti yönetenlerin gerçekten görevini yapmadığının işaretidir. Biz Adıyaman’da belediye başkanlığını kazandığımızda bu görüntüler olmayacak, bunlar Adıyaman’a yakışmıyor, halkımıza yakışmıyor, bu insanlık dışı görüntülere son vereceğiz. Herkes evinde oturacak hizmet ayağına gidecek; ekmek de gidecek su da gidecek, herkese hizmet gelecek.”