AKP’de, 31 Mart yenilgisinin faturası ‘çalışmayana’ kesiliyor!

AKP’de, 31 Mart yenilgisinin faturası ‘çalışmayana’ kesiliyor!
1 Mayıs 2024 08:20

Erdoğan’ın kaybedilen yerel seçim sonrası söylediği “değişim” şimdilik parti teşkilatlardan başlayacak. MYK’deki değişimin ise kurultayda olacağı belirtiliyor.

 

 

31 Mart yerel seçimlerinin ardından partisine yönelik “kibir” uyarısında bulunan ve “değişim” mesajı veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, son AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında “değişimi teşkilatlardan başlatacağı” belirtildi. AKP MYK, yerel seçimlerin ardından dün ikinci kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcısı Erkan Kandemir’in sunum yaptığı toplantıda, Erdoğan’ın yerel seçimlerin ardından pek çok kez işaret ettiği “değişimin”, MYK’de “hemen, şimdi olmayacağı”, ekim ayındaki AKP olağan kurultayında gerçekleşeceği kaydediliyor. Ancak AKP’de ilk neşterin teşkilatlara, il ve ilçe başkanlıklarına vurulacağı belirtiliyor. AKP’de bazı il ve ilçe başkanlarının görevden alınacağı ifade edilirken Kandemir’in de “teşkilatlardaki değişim için çalışmalar yürüteceği” ileri sürüldü.

 

 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise MYK toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Bazı DEM Parti yöneticilerinin İstiklal Marşı’na, Türk bayrağına, Atatürk’e ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saygısızlık yaptığını da ifade eden Çelik, “Kimse yetkiyi gayrı meşru girişimler için kullanamaz.” dedi.