Diyanet’in kiralık araçlar hariç ‘408 taşıtı var’ iddiası!

Diyanet’in kiralık araçlar hariç ‘408 taşıtı var’ iddiası!
1 Mayıs 2024 10:00

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın satın aldığı araçların sayısı ise 408’e ulaştı. Diyanet’in envanterindeki 408 aracın 283’ünün binek otomobillerden oluşuyor. Araçların arasında üst segment marka otomobil de var…
“Korkumuzdan araba alamıyoruz” diyen ve yıllardır kullandığı araçlarla gündem olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın onlarca arabası olduğu ortaya çıktı.

 

 

BirGün’den Mustafa Bildirici’nin haberine göre başkanlığın Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kullanımına sunulan Audi A8’in de arasında olduğu kiralık araçların dışındaki toplam taşıt sayısının 408 olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın verileri, başkanlığın kiralık araçlar hariç olmak üzere envanterindeki araç sayısı itibarıyla çok sayıda bakanlığı geride bıraktığını ortaya koydu.

 

 

408 aracın 283’ü binek otomobil
Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’nin arkasından dolaşmak ve denetimlere takılmamak amacıyla çok sayıda araç kiralayan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın satın aldığı araçların sayısı ise 408’e ulaştı. Diyanet’in envanterindeki 408 aracın 283’ünün binek otomobillerden oluştuğu bildirildi. Diyanet’in envanterine kayıtlı bazı araçlar ise şöyle:

• 1 adet üst segment otomobil,

• 93 adet minibüs,

• 15 adet kamyonet,

• 4 adet midibüs,

• 2 adet otobüs,

• 2 adet binek arazi aracı.

 

 

Envantere kayıtlı araçların yanı sıra Erbaş’ın kullanımına sunulan kiralık araçlar da dikkati çekiyor. Diyanet’in otoparkında yer alan araçlardan bazıları kayıtlarda şöyle yer alıyor:

 

 

2 ADET MERCEDES

1 ADET ZIRHLI MERCEDES

1 ADET MERCEDES VITO

1 ADET AUDI A8

1 ADET KIRMIZI TOGG