CHP’den tepki: Hazine’ye ait İstanbul surlarında Erdoğan afişi

CHP’den tepki: Hazine’ye ait İstanbul surlarında Erdoğan afişi
19 Nisan 2023 14:28

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim afişlerinin İstanbul surlarına asılmasına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tepki gösterdi. İstanbul surlarının Hazine’ye ait olduğunu hatırlatan Kaftancıoğlu, “Görevlerini yapmayan partizan kamu görevlilerine 14 Mayıs’tan sonra denk gelmeyeceksiniz nasıl olsa” ifadelerini kullandı.

 

 

Fotoğraf: Canan Kaftancıoğlu / Twitter

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim afişlerinin İstanbul surlarına asılmasına tepki gösterdi.

İstanbul surlarının Hazine’ye ait olduğuna dikkat çeken Kaftancıoğlu, “Görevlerini yapmayan partizan kamu görevlilerine 14 Mayıs’tan sonra denk gelmeyeceksiniz nasıl olsa” diye konuştu.

Kaftancıoğlu ayrıca gerekli itirazları yaptıklarını dile getirdi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun açıklamasının tamamı şu şekilde:

 

“Kanun tanımıyorlar biliyoruz biz yine de teşhir edelim ve görevlileri görevlerini yapmaya davet edelim. Görevlerini yapmayan partizan kamu görevlilerine 14 Mayıs’tan sonra denk gelmeyeceksiniz nasıl olsa! Hazineye ait olan İstanbul Surlarına yasaya göre bunların açılması yasak! Elbette itirazlarımızı yapıyoruz, yapacağız. Yasaya uygun davranmazlarsa eğer ne yapacağımızı da biliyoruz! 31 Mart öncesinde de bu filmleri çok izlemiştik. Filmin sonunu hepimiz biliyoruz.”