CHP yönetimine geçen belediyelerde Arapça tabelalar kaldırılıyor!

CHP yönetimine geçen belediyelerde Arapça tabelalar kaldırılıyor!
17 Nisan 2024 11:20

CHP yönetimine geçen belediyeler, halkı rahatsız eden mültecilerle ilgili önlemler almaya başladı. Bursa, Kilis, İzmir ve Uşak’taki Arapça tabelaları zabıta kaldırıyor.

 

Fotoğraf: Kilis Belediyesi X

 

 

31 Mart 2024 Mahalli İdare Yerel seçimlerinde CHP’ye geçen belediyelerin yaptığı ilk işlerden biri şehirde iş yerlerinde bulunan Arapça tabelaların kaldırılması oldu. Belediyeler, kaçak ve ruhsatsız işyeri çalıştıran, vergi vermeyenlere de göz açtırmıyor.

 

UŞAK: Arapça tabelaların kaldırılması seçim vaatleri arasında bulunuyordu.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, sığınmacılar tarafından açılan ancak işyeri ve çalışma ruhsatı olmayan 5 işletmeyi mühürletti. Yalım “Şehrimizin çeşitli noktalarında sığınmacı kişilerin açtığı ruhsatsız işletmelerin faaliyetlerine son veriliyor. Halkımızın huzuru her koşulda korunacaktır’’ dedi.

 

BURSA: Bursa Büyükşehir Belediyesi ilk toplantısında yabancı tabelaların kaldırmasına karar verdi.

 

 

ARAPÇA TABELALAR KALKIYOR

 

CHP’li Bursa, Kilis ve İzmir’in Konak ilçesi Belediye Başkanlarının talimatı ile de Arapça tabelalar kaldırılmaya başlandı.

 

 

KİLİS: CHP’li başkan Kilis’te iş yerlerindeki Arapça tabela ve posterleri söktürdü.

Kilis Belediye Başkanı Hakan Bilecen “Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler, Arapça tabelalı iş yerlerine yönelik denetim yaptı. Arapça tabela ve posterleri sökerek, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları da denetlendi” bilgisini verdi.

Zabıta ekipleri, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmayan esnafları da tespit etti.