Berat Albayrak’a yeni görev mi verilecek?

Berat Albayrak’a yeni görev mi verilecek?
11 Mart 2021 10:45

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Berat Albayrak’ı öven konuşmasının ardından AKP kulislerinde “Yeni görev verilecek” yorumları yapıldığı öne sürüldü.

 

Fotoğraf: AFP

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dünkü grup toplantısında “Bu CHP zihniyeti mensupları bir yoğun twit yarışındalar. Yatıp kalkıyorlar ‘damat da damat’. Damat kadar taş düşsün başınıza” demişti.

 

İstifanın ardından uzun süre sessizliğini koruyan Erdoğan, ilk kez geçen haftalarda Berat Albayrak’ın adını anmıştı.

Partisinin dünkü grup toplantısında da Albayrak’ın “hizmetleri”ni uzun uzun övmesi dikkat çekti.

AKP’li Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Erdoğan’ın konuşmasına işaret ederek “Erdoğan’ın konuşması Meclis kulislerinde, Berat Albayrak’a yeni görev verileceği şeklinde yorumlara neden oldu” iddiasında bulundu.

 

 

Selvi’nin yazısının satır başları şöyle:

 

 

“Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan ayrılmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak AK Parti İzmir İl Kongresi’nde ardından da iki hafta önceki AK Parti grubunda bu konuya değinmişti.

Erdoğan dünkü AK Parti grubunda da tam 4 yerde Berat Albayrak’la ilgili konuya değindi. Ama ilginç olanı, Berat Bey’le ilgili bölüm Erdoğan’ın yazılı konuşmasında yoktu.

Muhalefetin Berat Albayrak’la ilgili ithamları kanına dokunmuş olmalı ki, ‘Yatıyorlar kalkıyorlar damat da damat. Damat kadar taş düşsün başınıza’ diye konuya girdi.

Berat Albayrak’ın Enerji Bakanı olduğu dönemde yaptığı hizmetlerden övgüyle söz etti.

Erdoğan’ın konuşması Meclis kulislerinde, Berat Albayrak’a yeni görev verileceği şeklinde yorumlara neden oldu.”