Başkan Yaşar’dan gençlere: Sizlere yaptığım her yatırımla kıvanç duyuyorum!

Başkan Yaşar’dan gençlere: Sizlere yaptığım her yatırımla kıvanç duyuyorum!
15 Mart 2024 09:34

Yenimahalle Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığı 100. Yıl Cumhuriyet Akademisi, Başkentli öğrencileri misafir etmeye başladı. Akademide düzenlenen ilk programda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar öğrencilerle bir araya geldi. 2013 tarihinde vefat eden Türk Tiyatrosu’nun duayen ismi Nejat Uygur’un isminin verildiği salonda düzenlenen Kariyer Günleri programında Yaşar, Yenimahalle Belediyesi etüt merkezlerinde eğitim gören yüzlerce öğrencinin sorularını yanıtladı.

 

 

Ünlü TRT Spikeri Zafer Kiraz’ın moderatörlüğünü yaptığı Kariyer Günleri’nin ilk konuğu olan Başkan Yaşar, soruları tek tek cevaplarken bilgi ve birikimlerini de gençlere aktardı.

 

 

Yaşar’a torunlarından sürpriz

 

 

Bursa’dan programa katılmak için gelerek konuk öğrencilerin arasında yerini alan Başkan Yaşar’ın torunları Zeynep Lal ve Kerem Yaşar da “Baba olmak mı, dede olmak mı daha zordu” sürpriz sorusuyla yüzleri gülümsetti. Söyleşinin ardından Başkan Yaşar günün anısına gençlerle bol bol selfie yapıp hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Sizlere yaptığım her yatırımla kıvanç duyuyorum

 

 

Yenimahalle Belediyesi’nin ücretsiz etüt merkezlerinde LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerle karşılıklı sohbet eden Yaşar, “Göreve geldiğim 2009 yılında Yenimahalle meydanında halka ve kendime bir söz verdim. Yenimahalle’nin kaynaklarını verimli kullanacağım, Cumhuriyetin ilkelerinden ödün vermeyeceğim ve çocuklar, gençler, kadınlar için yaşanabilir bir Yenimahalle’yi mutlaka gerçekleştireceğim demiştim. Bunu başardık. Bu salonu da sizler için yaptım. Birileri, sanattan, kültürden, spordan korkarlar. Aydınlanmadan, eleştiriden korkarlar. Biz de bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde sanata ve sanatçıya her türlü desteği veririz. Sizlerin daha iyi yetişmeniz, arkadaşlık bağlarınızın daha güçlü olması, eğitim kalitenizin artması için yaptığım yatırımlarla kıvanç duyuyorum” dedi.

 

 

Başkan Yaşar’dan gençlere nasihat

 

 

Gençlere nasihatler de veren Yaşar, “Yenimahalle’nin gençleri gelecekte bu koltuklarda oturacak. Ticarette başarılı, bürokraside başarılı, kendi ayakları üzerinde durabilen bir nesil yetişmesi için yerel yönetici olarak çok çabalıyorum. Benim de sizden tek isteğim nereli olursanız olun,hangi dilden, dinden, ırktan, mezhepten olursanız olun. Öncelikle arkadaşlık ilişkilerinizi güçlü tutun. Birbirinizin eksikliklerini değil artılarını görün ve sevin. Benim de olduğu gibi her insanın eksiklikleri vardır. Barışın, sevginin, kardeşliğin, huzurun olduğu bir yerde üretim de olur uzlaşı da olur mutlu bir yaşam da olur. Yenimahalle’de bunu gerçekleştirdik” diye konuştu.