Başkan Ünlüce: Bundan sonraki görevimiz Türkiye ittifakının etrafında herkesi birleştirmek!

Başkan Ünlüce: Bundan sonraki görevimiz Türkiye ittifakının etrafında herkesi birleştirmek!
7 Mayıs 2024 06:40

CHP İl Başkanlığı’nın düzenlediği Pazar Toplantısı’na katılan Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkanı Ayşe Ünlüce, “Bundan sonraki görevimiz kurduğumuz bu Türkiye ittifakının etrafında herkesi birleştirmektir. Biz belediyeler olarak bunun için çok çalışacağız. Örgütümüzle beraber önümüzdeki dönem iktidara hazırlanacağız” dedi.

 

 

 

 

Toplantıda partililere hitap eden Başkan Ünlüce, şunları kaydetti:

 

 

“ÖRGÜTÜMÜZLE BERABER ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM İKTİDARA HAZIRLANACAĞIZ”

 

 

“Seçim döneminde yaklaşık üç aylık süreçte bizi hiç yalnız bırakmayan, gittiğimiz her sokakta, her pazarda, her kahvede, her mahallede kırsaldaki köylerimizde hep yanımızda olan partilerimize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Evet ben de yeni partiliyim. Hayatım devlet memuriyetiyle geçti. Ama buradan da adını anmak istiyorum. Sevgili eşim Aydın Ünlüce sayesinde sizler de beni bir aile gibi gördünüz. İlk günden itibaren bağrınıza bastınız. Tekrar teşekkür ediyorum. Sevgili dostlar seçimde şunu fark ettim. Ben zaten uzun yıllardır aranızdaydım. Şunu gördüm ve bununla da gurur duydum. Eskiden belki yaşanmış kırgınlıklar, küskünlükler vardı. Ama bu dönemde herkes bunları unuttu. Kol kola girdi. Omuz omuza Eskişehir’de çok güzel bir mücadele verildi. Özellikle İl Başkanı’mızın o biraz önce bahsettiğimiz değişim rüzgarıyla o gençliği, ataklığı, yine Genel Merkez’imizde yaşanan o değişim rüzgarı hepimize sirayet etti. Ve gerçekten Cumhuriyet Halk Partisi hep eleştirildiği üzere bu sefer değişime karşı durmadı ve bu güzel değişimle beraber güzel bir dönüşüm de yaşıyoruz.

 

 

Önümüzdeki dönemde hepimizin çok çalışacağına inanıyorum. Hani biz seçimlerde demiştik ya; kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız diye. Şimdi de diyoruz ki; çalışacağız, çalışacağız, çok çalışacağız. Genel Merkez’imiz, ‘İşimiz gücümüz Türkiye’ dedi ve biz de burada ‘İşimiz gücümüz Eskişehir’ dedik. Bütün ilçelerimizde bunu söyledik. Büyükşehir’de, Odunpazarı’nda, Tepebaşı’nda bunu söyledik. Ama en önemli vurgulardan bir tanesi Türkiye ittifakını kurmaktı. Biz bu seçime, geçen mayıs ayında yaşadığımız seçimin tam karşıtı olarak tek girdik ve bir ittifak yoktu. Ama Eskişehir’in her ilçesinde, her ilçe belediye başkan adayımız bu ittifakı başarıyla kurdu. Büyükşehir’de kuruldu ve Türkiye’de kuruldu. Artık bundan sonraki görevimiz kurduğumuz bu Türkiye ittifakının, hizmet ittifakının etrafında herkesi birleştirmek diyorum. Biz belediyeler olarak bunun için çok çalışacağız. Örgütümüzle beraber önümüzdeki dönem iktidara hazırlanacağız. O sloganı söyleyerek konuşmamı bitirmek istiyorum. Çok çalışacağız, çok çalışacağız, çok çalışacağız.”