AKP’li Metiner’den ‘yandaş medya’ isyanı

AKP’li Metiner’den ‘yandaş medya’ isyanı
12 Nisan 2024 11:07

Partisine yönelik eleştirilerle gündemde olan AKP’li Mehmet Metiner’in, sosyal medya hesabından yaptığı ‘yandaş medya’ açıklamaları dikkat çekti. ‘Yeni bir medya düzeni’ çağrısı yapan Metiner, “Tek sesli, tek renkli ve tek partili medya düzeni yanlış” diye yazdı.

 

31 Mart yerel seçimlerinin ardından kendi partisine yönelik eleştirileriyle öne çıkan eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner’in, sosyal medya platformu X’ten (Twitter) yaptığı ‘yandaş medya’ paylaşımları dikkat çekti.

Metiner, “Tek sesli, tek renkli ve tek partili medya düzeni yanlış. Kendini sadece tek bir partinin, gözü kör bir aparatına dönüştüren medya, gün geliyor aynı partiye mensup ama eleştirel yaklaşımı olan insanlara bile kapılarını kapatabiliyor” dedi.

Metiner, “Yeni bir medya düzeni oluşturmak şart” diye yazdı.

“Çok sesli ve özgürlükçü olması gereken medyanın kör bir taassubun taşıyıcı aparatı haline gelmesi bence acilen giderilmesi gereken bir sorundur” diyen Metiner, “Bu tarz yandaş medya anlayışı bilinsin ki adına hareket ettiklerine asıl zarar veriyor ve yalnızca mebzul miktarda güç devşirmek isteyen yalakalar üretiyor. Yeni bir medya düzeni oluşturmak şart” ifadelerini kullandı.