AKP’li adayın kızına adrese teslim ilanla kadro!

AKP’li adayın kızına adrese teslim ilanla kadro!
21 Mart 2024 09:40

Ordu Aybastı’da AKP’den belediye başkan adayı olan İzzet Gündoğar’ın kızının 2 yıl önce kişiye özel psikolog kadrosu açılarak Ulubey Belediyesi’ne memur olarak atandığı tespit edildi.

 

Fotoğraf: İzzet Gündoğar X
BirGün’de yer alan habere göre, Ordu Aybastı’dan 31 Mart seçimleri için AKP’den belediye başkanı olan ve 2009-2019 yılları arasında Aybastı Belediye Başkanı olan İzzet Gündoğar’ın kızını belediye kadrosunda işe aldırdığı ortaya çıktı.

 

 

20091019 arasında AKP’nin belediye başkanı

 
2009-2014 ve 2014-2019 yılları arasında AKP’den Aybastı Belediye Başkanlığı görevini yürüten İzzet Gündoğan, 2019 yılındaki yerel seçimde aday gösterilmemiş ve AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcılığı ve parklar ve yeşil alanlar daire başkanlığı görevlerinde bulunmuştu.

 

 

“Özel psikolog” kadrosu

 
İzzet Gündoğan’ın Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde daire başkanlığı görevini yürüttüğü dönemde Ordu’daki AKP’li Ulubey Belediyesi’nde kızına özel psikolog kadrosu açtırarak kızını kadroya aldırdığı öğrenildi.

 

 

Veznede görev yaptı

 
4A kadrosuyla belediye kadrosuna alınan B. Gündoğar’ın daha sonra 4C ile memur yapıldığı ve psikolog olarak Ulubey Belediyesi kadrosunu geçirilen B. Gündoğar’ın ise belediyenin emlak tahsildarlığı bölümünde veznede görev yaptığı bildirildi.

 

 

“Bunda sakıncalı bir durum yok”

 
Konuya ilişkin BirGün’e konuşan AKP Aybastı Belediye Başkan Adayı Gündoğar, kızının Ulubey Belediyesi’nde işe alındığını doğrularken, “Kızım Ulubey’de psikolog olarak işe alındı. Belediyelerde zaman zaman başka görevler verildiği de olur. Bunda sakıncalı bir durum yok. Kadroya geçirilen sadece kızım değil. O dönemde belediye de birçok kişi aynı anda kadroya geçirildi” ifadelerini kullandı.