CHP’li başkandan müjde! Hepsi ücretsiz oldu: Tüm borçlar da silindi

CHP’li başkandan müjde! Hepsi ücretsiz oldu: Tüm borçlar da silindi
3 Mayıs 2024 09:15

AK Parti’nin 30 yıldır iktidar olduğu Bursa’da CHP dönemi başladı. CHP’li yeni başkan Bursalıları sevindiren kararın altına imzayı attı. Bugün itibariyle o borçların tamamı silinirken, artık o hizmet ücretsiz olacak

 

 

BORÇLAR TAMAMEN SİLİNDİ
31 Mart yerel seçimlerinde 30 yıllık AK Parti iktidarının ardından göreve gelen CHP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa halkına müjdeli haberler verdi. Başkan Bozbey, kent genelindeki cadde ve bulvarlarda bulunan otoparkların 3 Mayıs itibarıyla ücretsiz hale geleceğini ve vatandaşların geçmişe dair BURBAK borçlarının tamamen silineceğini açıkladı.

 

ÜCRET ALINMAYACAK
Yeni dönemde uygulanacak olan bu politikalar, Bursa halkının şehir içi mobilitesini kolaylaştırmayı ve ekonomik rahatlama sağlamayı hedefliyor. Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yaptığı açıklamada, “Bursa’daki tüm vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak ve yaşam kalitelerini artırmak için bu kararları aldık” dedi. Ücretsiz otopark uygulaması ve borç silme kararı, özellikle şehir merkezinde iş ve alışveriş için gelen vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.