AK Parti’de en çok İstanbul için kafa yoruluyor!

AK Parti’de en çok İstanbul için kafa yoruluyor!
17 Eylül 2023 08:42

Siyasetin nabzı yerel seçimler için atıyor. Kongre süreçlerine karşın iktidar da muhalefet partileri de seçim için ön hazırlıklarını başlattı. Bir yandan adaylar ve ittifaklar, diğer yandan yürütülecek stratejiye kafa yoruluyor.

 

 

 

Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçiminin hemen ardından yerel seçim startının verildiği AK Parti’de en çok İstanbul için kafa yoruluyor. AK Parti ve MHP’nin iş birliği yapmasına kesin gözüyle bakılan İstanbul’da kasım ayından önce bir adayın ortaya çıkmayacağı konuşuluyor. Aday kim olacak belli değil ama AK Partili kurmaylara göre strateji netleşti. Yerel seçim genel seçim havasına sokulmayacak. Belediyecilik hizmetleri gündem yapılacak.

 

 

AK Parti ile CHP belediyeciliği kıyaslanacak, hatta yarıştırılacak. Önümüzdeki 5 yıla dair vizyon projeler sunulacak. Kurmaylar stratejiyi böyle anlatsa da 2019 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı?” sözleri hatırlanınca bunun ne kadar mümkün olacağını hep beraber izleyeceğiz.