1 hafta gecikmeli yapılan CHP MYK’da ne konuşuldu?

1 hafta gecikmeli yapılan CHP MYK’da ne konuşuldu?
2 Ağustos 2023 09:24

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplandı. Yaklaşık 4 saat süren MYK toplantısında 4 ilçe başkanı görevden alındı. Önceden görevden alınan örgütlerin itirazlarının da parti meclisi gündemine geleceği belirtiliyor. Hatta o parti meclisinde kurultay takviminin netleşeceği vurgulanıyor.

 

 

KRİTİK MYK TOPLANTISI 1 HAFTA GECİKMELİ YAPILDI

 

 

Belediye başkanları toplantısı ve 12 saat süren parti meclisinin ardından 1 haftadır toplanmayan merkez yönetim kurulu, gecikmeli olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bir araya geldi. Toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.

 

 

3 İLÇE BAŞKANININ BİLETİ KESİLDİ

 

 

MYK toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte çevrimiçi toplantıya katılan CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın da vardı. Bazı MYK üyelerinin üstü kapalı olarak değişim tartışmalarına değindiği, Kılıçdaroğlu’nun ise sessiz kaldığı belirtiliyor.

MYK’da yine görevden alma kararları verildi. Sivas merkez ve Divriği ile Adana Seyhan ilçe başkanları delege seçimlerinde mahallelere sandık koymadıkları gerekçesiyle görevden alındı. Daha önce görevden alınan örgütlerin itirazının da bir sonraki parti meclisi toplantısında gündeme geleceği belirtiliyor. Toplantıda kurultay tarihinin de belirleneceği vurgulanıyor.