Yılmaz Özdil: CHP Abdullah Gül’ü aday yaparsa Tayyip Erdoğan’a oy veririm

Yılmaz Özdil: CHP Abdullah Gül’ü aday yaparsa Tayyip Erdoğan’a oy veririm
24 Ağustos 2020 09:00

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, “Eğer CHP, Abdullah Gül’ü aday gösterecekse ben oyumu Tayyip Erdoğan’a veririm. Yani üzerinde konuşulmasını bırakın Abdullah Gül’ün adaylığı, CHP seçmenine aynı zamanda bir hakarettir” ifadelerini kullandı.

 

 

Bizim TV’de Lale Özan Arslan’ın konuğu oldu. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Özdil, CHP’den ayrılıp yeni bir parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

Benim Muharrem İnce’yle yaşadıklarımdan bağımsız olarak söylüyorum; ben belki de CHP’yi en çok eleştiren gazetecilerden biriyim ama bunu ben bir özeleştiri olarak söyleyeyim, daha güçlü bir CHP olacağı inancımla bunu yapıyorum ve ısrarla diyorum ki; CHP’yi almadan Türkiye’yi geri almak mümkün değil. Dolayısıyla CHP’ye yönelik eleştirilerim, CHP içindeki mücadelede devam etmeli.

 

 

ABDULLAH GÜL AÇIKLAMASI
Abdullah Gül’ün CHP’den Cumhurbaşkanı adayı olacağı iddialarına değinen Türkiye’nin en çok okunan köşe yazarı Yılmaz Özdil, şunları söyledi;

Eğer CHP Abdullah Gül’ü aday gösterecekse ben oyumu Tayyip Erdoğan’a veririm. Yani üzerinde konuşulmasını bırak, CHP seçmenine aynı zamanda bir hakarettir.

Ergenekon kumpaslarına baktığımızda aslında Türkiye’de sorun 3 Kasım 2002’de başlamadı. Türkiye’de sorunların miladı Abdullah Gül’ün Çankaya’ya oturmasıyla başladı.

Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı aslına bakarsanız CHP’nin kurucu vizyonunun ruhuna aykırıdır. Dolayısıyla Abdullah Gül’ün adaylığını konuşmak bile CHP seçmenine hakarettir.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar