Suriyeli yaralıda kimyasal tedirginliği!

Suriyeli yaralıda kimyasal tedirginliği!
3 Eylül 2013 09:45

İç karışıklıkların sürdüğü Suriye’nin Halep kenti yakınlarında meydana gelen patlamada yaralanan ismi açıklanmayan bir Suriyeli’den gece koku gelmesi üzerine kimyasal tedirginliği yaşandı.

 

 

Tedirginlik üzerine AFAD görevlilerinin yaralı ile hastanede bir saat süren inceleme ve ölçümlerinin ardından kimyasal bulguya rastlanmadığı ortaya çıktı.

Suriye’nin Halep kenti yakında meydana gelen patlamada yaralanan bir kişi dün öğleden sonra tedavi için yakınları tarafından Kilis Devlet Hastanesine getirildi. Hastanenin acil servisinde tedaviye alınan Suriyeli’den gece saat 00.30 sıralarında tanımlayamayan bir koku geldiği fark edildi. Bunun üzerine hastane görevlileri, yaralının kimyasala maruz kaldığı endişesiyle durumu güvenlik güçlerine ve AFAD ekiplerine bildirdi. Bilgi üzerine hastaneye gelen AFAD ekipleri, hastanenin giriş çıkışlarını kapatarak içeride ve yaralıda kimyasal ölçümü yaptı. Bu sırada hastaneye gelen yetkililer ile hastanedeki görevliler, maske takarak tedbirlerini aldı. Polisler, ise hastane çevresinde güvenlik önlemi alarak, bölgeye kimseyi yaklaştırmadı. Kilis’teki kimyasal tedirginliği, AFAD görevlilerinin yaralı ile hastanede 1 saat süren inceleme ve ölçümlerinin ardından kimyasal bulguya rastlanmamasının bildirilmesiyle sona erdi. AFAD görevlilerinin çalışmalarını bitirerek hastaneden ayrılmasının ardından, acil servise hasta kabulü tekrar başladı.

Öte yandan AFAD ekipleri, endişe edici bir şey olmadığını söylerken, Suriye’den gelen tüm yaralıların Öncüpınar Sınır Kapısı’na konuşlandırılan KBRN aracındaki testten geçirilerek yurda alındığını

Yorumlar

Yorumlar