Devlet hastanesinde korona testi kalmamış: Bugün git, yarın gel!

Devlet hastanesinde korona testi kalmamış: Bugün git, yarın gel!
21 Haziran 2020 13:23

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde çalıştığı plastik fabrikasında bir kişide Covid-19 çıkınca test yaptırmak için soluğu hastanede alan 50 yaşındaki Yavuz Selim Şendur, kendisine “Elimizde corona virüsü testi kalmadı. Bugün gidin, yarın gelin” denilerek geri gönderildiğini iddia etti.

 

 

Sözcü’den Ali Ekber Şen’in haberine göre Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde çalıştığı bir fabrikada iş arkadaşının corona testi pozitif çıkan 50 yaşındaki Yavuz Selim Şendur, test yaptırmak için başvurduğu hastaneden “Test şu an yok, bu gün git yarın gel’ denilerek kapı dışarı edildiğini öne sürdü.

Kendisinin kanser tedavisi gördüğünü, eşinin de kanser hastası olduğunu söyleyen Şendur, “Ben şimdi evime mi gideyim, dışarıda mı yatayım? Ne yapayım? Bende corona varsa mesai arkadaşlarıma, yolda geçenlere ve evdeki karıma da mı bulaştırayım?” diyerek dert yandı.

 

 

TEST YAPTIRAMADAN GERİ DÖNDÜ

 

 

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde bir plastik fabrikasında vardiyalı işçi olarak çalışan Yavuz Selim Şendur, 13 Haziran cumartesi gecesi mesai için fabrikaya gitti.

Gündüz vardiyasında çalışan ve zaman zaman aynı servise bindikleri bir işçide corona virüsü çıktığı iddiasını duyan Şendur, gırtlak kanserine yakalanıp bir süre önce ameliyat olduğu ve karısının da kanser tedavisi gördüğünden dolayı içini bir şüphe kapladı.

Kendisine virüs bulaşıp bulaşmadığı konusunda tedirginlik yaşayan Şendur, 15 Haziran günü öğle saatlerinde test yaptırmak için Tarsus Devlet Hastanesi’ne gitti.

Hastanenin ön kabul noktasındaki personele işyerinde Covid-19 vakası görüldüğünü, geçirdiği hastalıktan dolayı risk altında bulunduğunu söyleyerek test yapılmasını isteyen Şendur, aldığı cevap karşısında şaşkına döndü.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar