Cumhuriyet’e sahip çıkmak geleceğe güvenle bakmaktır

Cumhuriyet’e sahip çıkmak geleceğe güvenle bakmaktır
28 Ekim 2016 17:17

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde Kahraman Ordumuz, Çanakkale Zaaferinden sonra milleti ile el ele verip, Türk Kurtuluş Savaşını kazanarak, laik ve demokratik ilkelerine bağlılığı ile Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.

 

 

 

 

Numan ALADAĞ H&H YORUM

 

Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından bu yana yurdumuzu iç ve dış düşmanların tehditlerine karşı iman gücü ile mücadele etmiştir ve 15 Temmuz günü de, aynı duygu ve düşüncelerle gücünü göstermiştir. Çıkarcı ihanet şebekeleri iyi bilmelidirler ki, bundan sonra da bu kararlılığını sürdürecektir.

 

Tarihi görkemli zaferlerle dolu olan Türk Milleti, başarılarının kazanılmasında aynı fedakarlığı, aynı cesaret ve kararlılığı gösterdiği Cumhuriyetimiz bugün de karekteri bağımsızlık olan, anlayış ve kardeşlik duyguları ile birlik-beraberliğini kurmuş ve Ay-Yıldızlı Şanlı Türk Bayrağının dalgalanarak göklerde gül açması ve vicdan muhasebesine dayalı sevgi ile kenetlenmiş olan millet temelinin yüksek korumasındaki en değerli mirasımızdır.

 

Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğüne, Cumhuriyetimizin geleceğine yönelik hangi tehdit olursa olsun Türk Milletinin kale gibi iradesi (Kararlılığı) karşısında dün olduğu gibi, yarınlarda da bozguna uğrayacaları kaçınılmazdır. Çünkü Türk Milleti asiliyetinin ta kendisi olan, topraklara sahip çıkarak, o toprakları Vatan yapan topraktan ürettiği ve stratejik önemi olan değerlerle Cumhuriyetimizin Türk Milletinin geleceğini teminat altına alan Türk sanayicisini ve çiftçisinin bu stratejik önem taşıyan konuyu yakından görüyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ”Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” kavramından hareketle, barış ve istikrarın Ay yıldızlı Şanlı Türk bayrağının dalgalandığı her yerde büyük rol oynamıştır ve 15 Temmuzda da onaylamıştır.

 

ÖZDEYİŞLER

 

1- İnanan, kılıcıyla da savaşır, diliyle de. (Hz. Muhammed s.a.v.)

2- Allah, yaptığı işi güzel yapan kişiyi sever. (Hz. Muhammed s.a.v.)

3- Vatan sevgisi, ruhları kirden kurtaran en kuvvetli rüzgardır. (ATATÜRK)

4- Türk Milletinin ruhu, zaferlerle doludur. (Korg. Mehmet Kıral)

5- Vatan kelimesi, kulaklarımıza en tatlı ve en yüce gelen bir sestir. Sevgi, sadakat, fedakarlık, şeref hep onun birer yankısıdır. (Dumer)

6- Vatan, vicdanlı ve toprağı işleyip üretim yapan insanların sayesinde yükselir. (Vasfi Diren)

7- Vataperverin kanı Hürriyet ağacının tohumudur. Vatanperverin rahat edeceği yegane yer kendi vatanıdır. (T. Camphell)

 

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına emeği geçenleri ve aziz Vatan şehitlerini rahmet, Gazileri minnet ve saygı ile anar. Hastalara acil şifalar dileriz.

 

CUMHURİYETİMİZİN 93. YILI KUTLU OLSUN.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar


Yazarın Son Yazıları:
Kalp-damar sağlığınız için oğul otu
Ramazan Bayramı fırsat olsun
Kadir gecesi, ebedi kurtuluş