Bahçeli’den Erdoğan’a yanıt: Türkçülük ırkçılık değildir

Bahçeli’den Erdoğan’a yanıt: Türkçülük ırkçılık değildir
6 Kasım 2018 12:02

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Erdoğan’ın “Ben Türk’üm, Türkçü değilim. İslam, ırkçılığı reddeder. Bu metin ezanı Türkçe okutmak isteyenlerin metnidir” sözlerine yanıt verdi.

 

Andımız ve Türkçülükle ilgili konuşan Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-Sözde uzmanlar, yarım aydınlar cehaletlerine aldanmadan ağızlarına geleni gündeme taşıyorlar. Andımız bahanesiyle ölçüsü kaçan polemikler yaşanıyor. Nerede soyu sopu karışık kişiler varsa ahkam kesiyorlar, gazetelerinde yazıyorlar. Bu zevat hele bir cevap versin. Her konuyu çözüme kavuşturdunuz da geriye sadece Türk milleti kimdir sorusuna cevap aramak mı kaldı? Nedir meseleniz? Nereye varmak emelindesiniz? Nereye ulaşmaktır derdiniz. Kırdığınız ceviz kırkı geçti.

ERDOĞAN’A YANIT

-Gönlümüz aziz şehitlerimizle yanıyor. Milliyetçi, ülkücü hareket düşman için çelik bileklidir. Biz Türklüğümüzle övünürüz. Çünkü Türk oğlu Türküz. Onur duyarız. Türküz, Türkçüyüz. Türk milleti için sadece yaşamayı değil gerekirse koşa koşa ölmesini de biliriz. Türkçülük ırkçılık değildir. Andımızın okunmasını istemek ezanın Türkçe okunmasını istemek hiç değildir.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar