Bahçeli, 24 Haziran gecesi Muharrem İnce’yi arayıp tebrik mi etti?

Bahçeli, 24 Haziran gecesi Muharrem İnce’yi arayıp tebrik mi etti?
3 Temmuz 2018 11:29

Türkiye’ye döndük… Her şey aynı, değişen pek bir şey yok!.. Tahminlerimde yanılmayı çok istedim ama olmadı…

 

 

Ahmet Takan / Yeniçağ

 

Kendi çöplüğümüz olarak kabul ettiğimiz Ankara’ya varır varmaz 24 Haziran gecesi ile ilgili akıl almaz hikayeler dinledim. İnanılması çok güç olan. Neyse ki, hem Muharrem İnce hem de CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, akıllara ziyan senaryoları net bir dille yalanladı.

 

Dinlediğim en uçuk hikayelerden biri Muharrem İnce veya eşinin kaçırılıp tehdit edildiğine yönelik senaryoydu. Muharrem İnce’ye çok yakın kaynaklardan bunun o gece İnce’ye ulaşmak isteyip de başaramayan iki gazetecinin kendi aralarındaki geyik muhabbetinden kaynaklandığını öğrendim. Ah bu sosyal medya denen şey!..

 

Diğerleri bir kenara, 24 Haziran gecesine ilişkin anlatılanlardan birini çok önemsedim. Anlatan çok önemli bir siyasi kaynak. 2 siyasi kaynağı isim vererek dayanak gösterdi.

 

 

Şöyle; seçim sonuçlarının açıklandığı ve neredeyse kesinleştiği anlarda Doktor Devlet Bahçeli, telefonla Muharrem İnce’yi arayarak tebrik etmiş. Buraya kadar her şey normal. Bundan daha doğal ne olabilir ki!..

 

 

Şunları söyledi; “Devlet Bey Muharrem İnce’yi tebrik ediyor. İnce’yi çok başarılı bulduğunu ve başarılarının devamını dilediğini belirtiyor. Ama Erdoğan da çok başarılı diyor ve ekliyor, seçim sonuçlarının suhuletle kabul edilmesi gerekir.” 

 

 

Haber kaynağım, bu iddiasını çok önemli kaynaklara dayandırarak isim vererek anlattı ama gazeteci şüpheciliği işte…

 

 

Acaba Doktor Bahçeli telefon etti mi?..

 

Veya Doktor Devlet Bahçeli adına biri mi bu telefonu açtı?..

 

 

İddia edilen telefon görüşmesinde neler konuşuldu?..

 

 

Bunlara açıklık getirmesi gereken isimler belli; Doktor Devlet Bahçeli ile Muharrem İnce… Yazılı, sözlü veya gazete ilanı her türlü açıklamaya bu köşeden yer vereceğime söz veririm!..

 

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/bahceli-inceyi-tebrik-etti-mi-48025yy.htm

 

Yorumlar

Yorumlar