Yenimahalle Belediye Başkanı ve adayı Yaşar: Kırk kere düşünüp bir kere hareket ediyorum

Yenimahalle Belediye Başkanı ve adayı Yaşar: Kırk kere düşünüp bir kere hareket ediyorum
12 Mart 2024 11:51

Yenimahalle Belediyesi’nin Yakacık ve Kuzey Yıldızı mahallelerine konumlandırdığı Prof. Dr. Türkan Akyol Parkı ve 8 Mart Emekçi Kadınlar Parkı’nınaçılışı ilçe sakinlerinin katılımı eşliğinde gerçekleştirildi.

 

 

Yenimahalle Belediyesi Kent Orkestrası’nın verdiği muhteşem konserle halaylar eşliğinde gerçekleştirilen park açılışlarına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım,Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Hüseyin Boran, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Yaptığımız yatırımlar bölgeye değer kattı

 

 

Açılış öncesi vatandaşlara seslenen Başkan Yaşar, “Göreve geldiğim 2009 yılında belediye binası hariç vatandaşa hizmet için bir metre kare kapalı alanı bulunmayan Yenimahalle’ye, eğitim, spor, kültür ve sanat gibi birçok alanda 250’ye yakın hizmet noktasını kazandırmanın haklı gururunu yaşıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği eşit yurttaşlık düşüncesiyle uzak yakın demeden her mahalleye eşit hizmet götürüyoruz. Merkez mahallemizde ne imkan varsa aynı şartlar Kuzey Yıldızı ve Yakacık gibi uzak mahallelerimizde de bulunsun istedik. 2009 yılında iki mahallemizde de evler ve siteler boş durumdaydı. Bölgemizde yaptığımız Yenimahalle Evi, aile sağlık merkezi, yeni muhtarlık binası, parklar ve yeşil alanlar gibi yatırımlar her iki mahallemizin de gelişimine katkı sundu ve vatandaşın yaşamaktan mutlu olduğu, tercih ettiği bir konuma ulaştı” dedi.

 

 

Yakacık’a yüzme havuzu ve kreş müjdesi

 

 

Vatandaşın parasını yine vatandaşa hizmet olarak harcıyoruz diyerek sözlerini sürdüren Yaşar, “Devletin parası ve imkanı var. Hem genel idare de hem de yerel idarede vatandaşın vergisini kendi parasını harcar gibi dikkatli kullanacak yöneticilere ihtiyaç var. Yenimahalle’de bunu başaran bir belediye başkanı olarak sokaklarda başım dik geziyorum. Vatandaşın vergilerini kullanırken kırk kere düşünüp bir kere hareket ediyorum. Önümüzdeki dönemde de mahalle sakinlerimizin isteği doğrultusunda hem Yakacık hem de Kuzey Yıldızı sakinlerine hizmet edecek şekilde tam donanımlı bir spor merkezi ve yüzme havuzu, kreş ve aile yaşam merkezinin yapımını tamamlayacağız. Bunun yanında pazar yerimizin üzerini güneş enerjili sistemle kapatarak hem enerji üreten hem de temiz bir ortamda alışveriş imkanı sunan bir pazar alanını mahallelimizin kullanımına sunacağız” şeklinde konuştu.

 

 

Modern parklarda spor keyfi

 

 

Yakacık Mahallesine 4427 metre kare alana konumlandırılan Prof. Dr. Türkan Akyol Parkı içerisinde 250 metre uzunluğunda koşu yolu, futbol sahası, çocuk oyun alanı ve fitness alanı bulunmaktadır.

Kuzey Yıldızı Mahallesi’nde açılışı yapılan ve 6100 metre kare alandan oluşan 8 Mart Emekçi Kadınlar Parkı ise 200 metre koşu yolu, çocuk oyun alanı ve fitness alanıyla mahalle sakinlerine spor yapma ve keyifli vakit geçirme şansı sunuyor.