Tansu Çiller’in rant hikayesinin mağduru konuştu: Gizli kapaklı yapıldı

Tansu Çiller’in rant hikayesinin mağduru konuştu: Gizli kapaklı yapıldı
25 Şubat 2024 11:06

Eski Başbakan Tansu Çiller’in ailesine ait olan ve Sarıyer’de bulunan arsaların satın alınma sürecinde usulsüzlük yaşandığı öne sürüldü. Arsanın eski sahibinin dedesi olduğunu belirten Dilek Marangoz, arsanın Çiller ailesine satışının apar topar gerçekleştiğini söyledi. Marangoz, hukuki sürecin de devam ettiğini belirtti.

 

Fotoğraf: Murat Kurum X

 

 

Eski Başbakan Tansu Çiller’e ait arazinin 1995 yılında gerçekleşen satın alma işleminde usulsüzlük yaşandığı öne sürüldü.

Cumhur İttifakı’nın İBB Adayı Murat Kurum’un Çevre ve Şehirclik Bakanlığı döneminde, eski başbakan Tansu Çiller’in ailesine ait arazinin de yer aldığı bazı arazilerin ranta açılmasına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

Söz konusu arsanın 1995 yılında Çiller ailesine satışına ilişkin birtakım usulsüzlüklerin olduğu iddia edildi.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ve söz konusu arsanın eski sahibinin torunu Dilek Marangoz, Sözcü TV’de İpek Özbey’in sorularını yanıtladı.

Söz konusu arsanın Çiller ailesine satışının apar topar gerçekleştiğini söyleyen Dilek Marangoz, hukuki sürecin de devam ettiğini belirtti.

 

 

“ARSANIN ÇİLLER AİLESİNE GEÇTİĞİ DAHA SONRA ORTAYA ÇIKIYOR”

 

 

Turhan Çömez, Dilek Marangoz’un mağduriyet yaşadığını belirterek “Yıllar önce, çok uzun zaman diliminde alınmış bir arsa. Dedesi tarafından satın alınmış. Yatırım amaçlı. 1980’li yıllarda alınmış bir arsa. Yıl 1995, Çiller başbakan. Belli ki kafasında orayla ilgili hayal var, bir arzu var. Garip bir şekilde bu arsaya bir orman vasfı iddiasıyla ‘Satılamaz’ kaydı konulmuş ve arsa satılamıyor. Fakat Dilek Hanım’ın dedesinin ölümünden birkaç gün önce, apar topar bir satış gerçekleşiyor ve satış 9.5 milyon liraya gerçekleşiyor. Bu arsanın Çiller ailesine geçtiği daha sonra ortaya çıkıyor” dedi.

Dilek Marangoz ise İpek Özbey’in “Hukuken geldiğiniz nokta neresi?” sorusunu “Avukatlarımız bu konuyu takip ediyorlar. Nihayetinde bir satış yapılmış fakat bizim de tapudan edindiğimiz bilgiye göre… Davalar sonucunda davalıya tescilin iptali şeklinde birtakım yazılar var. Ben hukukçu olmadığım için yanlış bilgi vermeyeyim. Ama eminim avukatlar bu saçmasapan satışın bir şekilde çaresine bakacaktır” şeklinde yanıtladı.