Şimdi de sağdan belediye başkan adayı transferi!

Şimdi de sağdan belediye başkan adayı transferi!
7 Eylül 2023 10:43

Yerel seçimler yaklaşırken partilerin seçime yönelik hazırlıkları da hızlandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlerde ittifak tartışmalarına ilişkin “dominant parti”nin CHP olduğunu ifade etmesinin ardından CHP, müttefiki İYİ Parti’den bir transfer yaptı.
İYİ Parti’de Genel Başkan Danışmanı, Bursa 2. Bölge 2. Sıra Milletvekili adayı İbrahim Alagöz CHP’ye katıldı. Odatv’nin edindiği bilgilere göre, İbrahim Alagöz’e Bursa’da bir ilçe belediye başkanlığı sözünün verilmesi üzerine katılım gerçekleşti.

 

 

CHP’ye katılan Bursalı iş insanı İbrahim Alagöz bir de açıklama yaptı.

 

 

Alagöz’ün açıklaması şöyle:

 

 

Bir iş insanı olarak uzun yıllardır ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmanın yanı sıra, sosyal ve toplumsal değerlerimize de her daim önem verdim. Bugün, bireysel değil, toplumsal bir kararın sonucu olarak, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) katılma kararı aldığımı sizlerle paylaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

Benim için bu, sadece bir siyasi tercihin ötesinde, ülkemizin demokrasisi, adaleti ve sosyal huzuru için atılmış önemli bir adımdır. CHP’nin, bu değerleri en iyi şekilde temsil ettiğine ve savunduğuna olan inancımla bu kararı aldım.

Uzun yıllardır iş dünyasında kazandığım deneyimlerimi, partimin ekonomi politikalarının daha etkili, sürdürülebilir ve adil bir şekilde şekillendirilmesi için kullanmayı hedefliyorum. Ülkemizin aydınlık yarınlarına katkıda bulunacak olmanın heyecanını ve sorumluluğunu taşıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi’yle birlikte, ülkemizin daha iyiye gitmesi için el birliğiyle çalışacağımızı, her bir vatandaşımızın refahı ve huzuru için çaba sarf edeceğimizi taahhüt ediyorum.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

İBRAHİM ALAGÖZ KİMDİR

 

 

İbrahim Alagöz’ün kendi web sitesinde yer alan özgeçmişi şöyle:

 

 

Balkan Türkü olup, anne tarafı Varna, baba tarafı Selanik göçmeni bir ailenin çocuğu olarak 1977 tarihinde Bursa’da doğan İbrahim Alagöz, Eğitim hayatını Bursa’da tamamladı. 1998 yılında Aile şirketlerinin başına geçerek, iş hayatına başladı. İş hayatının yanı sıra, İbrahim Alagöz, pek çok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak çalıştı. Aktif siyasete 1997 yılında Doğru Yol partisinde başlayan İbrahim Alagöz, ANAP ve Doğru Yol Partisi’nin birleşmesiyle kurulan Demokrat partide devam etti.
ÜYE OLDUĞU STÖ’ler
Bal-Göç Derneği, Bursa Emniyeti Destekleme Derneği, İMSİAD, RUMELİSİAD, Balkan-Türksiad, Balkan-Türk Eğitim Vakfı, Lozan Mübadilleri Bursa Derneği, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Tarihi Hanlar ve Çarşılar Birliği Konfederasyonu gibi sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği yaptı. İbrahim Alagöz evli ve biri erkek biri kız olmak üzere iki çocuk babasıdır.