Özel’den Akşener’e: Eskişehir’deki milli irade hırsızına laf ediyorum

Özel’den Akşener’e: Eskişehir’deki milli irade hırsızına laf ediyorum
1 Şubat 2024 00:09

Ankara’da açılış ve anma törenine katılan CHP lideri Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, kendisine yönelik Eskişehir’de çıkışına yanıt verdi. Konunun yanlış anlaşıldığını ifade eden Özel, “Bahsettiğim kişi İYİ Parti’den seçilip AK Parti’ye geçen Eskişehir’deki milli irade hırsızına laf ediyorum” dedi.

 

 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara’da bu akşam Atatürkçü Düşünce Derneği Cem Eren Kültür Merkezi’nin Açılış ve Prof. Dr. Muammer Aksoy’u Anma Törenine katıldı, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel ilk olarak, “Bugün ADD’nin hem kurucusu Muammer Aksoy’un katledilişinin yıldönümünde hem de onun adına dernek genel merkezinde yapılan bir düzenlemenin açılışı için buradayız” dedi.

 

 

Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Özgür Özel, Eskişehir’de çok ilginç bir konuşma yaptı. Bizimle ilgili imanın ötesine geçen AK Parti ile tuhaf bazı alışverişlerimiz olabildiğini ifade eden bir konuşma yaptı. Bana göre çok ağır bir iftira” açıklamasının sorulması üzerine şunları söyledi:

 

 

“BEN SAYIN GENEL BAŞKANLA KAVGA ETMEYECEĞİM BUNUN KİMSEYE BİR FAYDASI YOK”

 
“Ben gerçekten çok şaşırdım bu konuşmaya. İki ihtimal var, ihtimallerden bir tanesi sayın genel başkanımız ciddi şekilde yanıltılmış. İkincisi de sayın genel başkan bizimle kavga etmek istiyor. Ben sayın genel başkanla kavga etmeyeceğim bunun kimseye bir faydası yok. Bir kez daha söyleyeyim muhalefete muhalefet etme gibi bir derdimiz yok. Eskişehir konuşmamda bahsettiğim mevzu şu; sayın Akşener’e yanlış aksettirildiğini düşündüğüm, benim bahsettiğim aday, şu AK Parti’nin adayı. Benim dediğim ‘geçmiş birlikte olduklarımızı bugün saray karşımıza çıkarıyor’ derken İYİ Parti’den milletvekilli seçilen, Millet İttifakı oylarıyla milletvekili seçilen kişi bir siyasi yankesicilikle, bir siyasi dolandırıcılıkla Recep Tayyip Erdoğan’a muhalefet etmek üzere Eskişehirlilerden oy istedi ve gitti Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katıldı. Ben, ‘saray geçmişte birlikte olduklarımızı bir takım imkanlar yaratarak karşımıza çıkarıyor’ derken Eskişehir’deki AK Parti adayını kastettim. Benim ne Kemal beye sorma ihtiyacım var ne bir başkasına. Ben Meral hanımın kişisel olarak da partisinin de bahsettiği konulardaki namusuna, dirayetine ben kefilim bu konuda hiçbir şey yok. Mesele benim açımdan bir yanlış anlaşılmanın düzeltilmesi boyutundadır. Bahsettiğim İYİ Partili, İYİ Parti’den seçilip AK Parti’ye geçen Eskişehir’deki milli irade hırsızına laf ediyorum. Yoksa İYİ Parti adaylarına niye edeyim? İyi insanlar deyip başka bir şey demiyorum.”

Özel, Akşener’in İstanbul ve İzmir’deki billboardları kiralayamadıklarına yönelik açıklamasına ilişkin; “Billboard meselesini de duydum, şaşırdım, sorup öğreneceğim yapabileceğim bir şey varsa benim çözmem gereken derhal gerekli müdahaleyi yaparım, öyle bir şey olduğunu düşünmem” dedi.