Millet İttifakı’nın neden kaybettiği belli oldu!

Millet İttifakı’nın neden kaybettiği belli oldu!
23 Ağustos 2023 08:28

HalkTV yazarı Mehmet Tezkan; Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve hatta Temel Karamollaoğlu’nun Millet İttifakı’nı yürekten desteklemediklerinin ortaya çıktığını belirterek “Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde Millet İttifakı’nın seçimi kazanacağına, Meclis çoğunluğunu alacağına inanmamışlar… Kılıçdaroğlu’nu destekliyormuş gibi yapmışlar… Desteklememişler… CHP’nin içine girmişler, CHP listelerine yerleşmişler ama CHP’yi içlerine sindirmemişler… CHP’nin seçimi alması için çalışmamışlar” diye yazdı.

 

 

DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın “CHP kendi başına bugün herhangi bir seçime girip Türkiye genelinde, Türkiye’nin tümü için kazanması mümkün mü? Ya siz hayal mi görüyorsunuz? Bu ülke öyle bir ülke mi?” sözlerine işaret eden Tezkan, “Babacan ‘bu ülke öyle bir ülke mi?’ derken ne demek istedi? CHP’nin marjinal, dinsiz imansız bir parti olduğunu mu ima etti? Uçuk kaçık bir parti mi olduğunu söylemeye çalıştı?
Babacan’ın dediği gibi bu ülke CHP gibi partiye oy vermeyecek ülkeyse DEVA kendi yolunda yürüseydi… Kendi logosuyla seçime girseydi… Bu ülke CHP’ye oy vermeyecek ülkeyse CHP’nin kuyruğuna neden takıldılar! Milletvekilliği kapmak için mi?” ifadelerini kullandı.

 

Yazının tamamı için tıklayın…