Kılıçdaroğlu’nun avukatı: CHP’ye iftira atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz

Kılıçdaroğlu’nun avukatı: CHP’ye iftira atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz
28 Eylül 2022 15:16

Mersin’de önceki akşam Mezitli ilçesi Tece Mahallesi’ndeki polisevine PKK’lı iki terörist tarafından saldırı düzenlenmiş, hain saldırıda polis memuru Sedat Gezer şehit olmuş, bir polis de yaralanmıştı. Çatışmada yaralanan ve kaçamayacaklarını anlayan iki terörist ise sırt çantalarında taşıdıkları bombalarla kendilerini patlatmıştı.Yaşanan olayın ardından CHP’yi hedef gösterenlere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.

 

 

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

 

 

Çelik, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Alçak terör örgütü tarafından Mersin Polisevi’nde gerçekleştirilen menfur terör eylemi üzerinden ahlaksızca siyasi rant devşirmeye çalışan ve bu kapsamda iftira ve hakaretlere başvuran siyasiler ile havuz medyasının kirli kalem ve ilgilileri bilmelidir ki;

-Cumhuriyet Halk Partisini haksızca itham etmek, iftiralara maruz bırakmak, terör örgütleri ile yan yana göstermek, teröristlerin korunduğu haksız algısını yaratmak elbette yaptırımsız bırakılmayacaktır! Tam da bu nedenlerle tüm sorumlular hakkında derhal suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur…”