Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: 5’li çetelere para buluyorsun, fındıkçıya gelince ‘nereden bulacaksın parayı?’ diyorsun

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: 5’li çetelere para buluyorsun, fındıkçıya gelince ‘nereden bulacaksın parayı?’ diyorsun
28 Nisan 2023 14:36

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yurttaşlarla bir araya geldi.

 

 

 

Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının satır başları şöyle oldu:

 

 
Yağmurlu bir günde beraber olduğumuz için son derece mutlu ve huzurluyum. Her eve bereketi getireceğiz hiç endişe etmeyin. Baktım ilk kez oy kullanacak kaç genç var. 22 bin 294 genç ilk kez gidecek sandığa oy kullanacak şimdi gençler siz demokrasi sityor musunuz? iş aş istiyor musunuz?_ Benim sözüm var sizin bütün hayalleriniz Bay Kemal’in hedefi olacak unutmayın sakın. Gençler umutlarını yabancı ülkelerde değil kendi ülkesinde çalışarak üreterek alın teri dökerek kazanmasını bilmeli ve kazanmalı. siyaset kurumu da bunun alt yapısını oluşturmalı.

 

 

Giresun deyince tabi Türkiye’nin fındığının en güzel yeri olduğunu biliyor. Dünya da bunu çok iyi biliyor. Karadeniz için çay ve fındık stratejik üründür. Sadece bizim ülkemiz için değil düya içinde önemli üründür.

Nasıl alacağım. Meraklanmayın alacağım. Bakın bu fındığı üreten dünyadaki bir numaralı ülkeyi. Elin oğlu bizim fındıktan milyar dolarları kazanıyor ama bu fıdnığı üreten karadenizli kazanamıyor. Nasıl oluyor da elin oğlu kazanıyor biz kazanamıyoruz. Dedim ki sen her şeyi dolara bağladın e bu fındığı da o zaman dolar yapalım. Kilosu 4 dolar. Bunun büyük bir kısmı yüzde 90’ı ihraç ediliyor. O zaman 4 dolar yaparsın sabit fiyat olur dolayısıyla üretici de her yıl ne kadar kazanacağını bilir.

 

 

Sözüm söz. 4 doların altına asla düşmeyecek fındık. 5’li çetelere para buluyorsun. Fındıkçıya gelince ‘nereden bulacaksın parayı?’ diyorsun. Onlardan söke söke alacağım, size vereceğim. Bu milleti kuru soğana bile mahkum ettiler.

Hangi iftiraları atacağız diye sıraya girmişler. Ne derseniz deyin, yüreğim ne kadar açıksa beni öyle bilin.

Teröre karşı durmayan insan değildir. Teröre karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Allah’ın yarattığı bu dünyada huzur içinde yaşamak istiyoruz. Yeteri kadar kamplaştı bu ülke, artık kamplaşmadan çıkmalıyız.