Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu bir araya geldi: Cumhurbaşkanı adaylığı konuşuldu

Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu bir araya geldi: Cumhurbaşkanı adaylığı konuşuldu
1 Mart 2023 09:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu dün 3 saate yakın süren bir görüşme gerçekleştirdi. Gazeteci İsmail Saymaz, “Öğrendiğim kadarıyla görüşmede, Cumhurbaşkanı adaylığı konuşuldu” bilgisini paylaştı.

 

 

Gazeteci İsmail Saymaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun dün bir görüşme gerçekleştirdiğini belirterek, adaylığın konuşulduğunu belirtti.

Millet İttifakı, 2 Mart’ta Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya gelecek. Görüşmede cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi bekleniyor. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, dün yaptığı açıklamada, Millet İttifakı’nın 2 Mart’ta düzenlenecek toplantısında cumhurbaşkanı adayını belirleyeceğini bildirdi.

Öte yandan Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’e konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise yarın yapılacak toplantıda adayın belirlenebileceğini ama hemen açıklanmayabileceğini söyledi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Kılıçdaroğlu ile Davutoğlu’nun dün akşam saat 20.00’de özel bir görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.

Kılıçdaroğlu’nun talebi üzerine yapılan görüşmenin Davutoğlu’nun Ankara’daki evinde yapıldığını belirten Saymaz, “Görüşme üç saate yakın sürdü. Öğrendiğim kadarıyla görüşmede, Cumhurbaşkanı adaylığı konuşuldu” ifadelerini kullandı.