İmamoğlu’ndan emeklilere müjde! 10 bin lira pazar desteği geliyor!

İmamoğlu’ndan emeklilere müjde! 10 bin lira pazar desteği geliyor!
28 Mart 2024 10:36

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yeni dönemde sosyal yardımları artıracağını söyleyerek vatandaşlara ve dar gelirlilere vereceği desteği açıkladı.
Tüm Türkiye yerel seçimlerle beraber özellikle İstanbul’daki seçime kilitlendi. İstanbul’daki sonuçlar sadece İstanbulluları değil tüm vatandaşları etkileyebilecek nitelikte olacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu seçimin hemen öncesinde Birgün’ün sorularını yanıtladı.

 

 

Yeni dönemde sosyal yardımları artıracağını söyleyen Ekrem İmamoğlu “Engelli çocuğu olan 50 bin anneye 5 bin TL nakit destek. 10 bin anneye ayda bir bebek bezi ve bebek maması yardımı yapılacak. Tek emekli maaşıyla geçinenlere yılda 10 bin TL Pazar desteği verilecek ve günde bir adet ücretsiz Halk Ekmek ulaştırılacak.” dedi.

 

 

SOSYAL YARDIMLAR ARTACAK
150 bin kadına İBB Kadın Sağlık Kartı sağlanacak. 100 bin anne adayına Hamile Beslenme Paketi ulaştırılacak. Engelli çocuğu olan 50 bin anneye 5 bin TL nakit destek. 10 bin anneye ayda bir bebek bezi ve bebek maması yardımı yapılacak. Tek emekli maaşıyla geçinenlere yılda 10 bin TL Pazar desteği verilecek ve günde bir adet ücretsiz Halk Ekmek ulaştırılacak. Tek asgari ücretle geçinenlere 10 bin TL ulaşım desteği ve 10 TL Pazar desteği sunulacak. Birinci sınıfa başlayan 30 bin kız çocuğuna 3 bin TL eğitime başlangıç desteği verilecek. 2 milyon adet Okul Beslenme Paketi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Ebeveyn kaybı yaşamış, şehit veya engellilik durumu olan 100 bin öğrenciye 3 bin TL destek verilecek. 5 yılda 100 bin yeni evli çifte 30 bin TL destek sağlanacak. Yenidoğan Destek Paketi 3 katına çıkacak. 45 bin haneye verilecek. 100 bin öğrenciye 15 bin TL burs verilecek. Burstan yararlanamayan 100 bin öğrenciye ücretsiz ulaşım imkanı sağlanacak. Lise ve üniversite öğrencilerine yılda 2 defa kıyafet kuponu verilecek.