Gökçek bile şaşırdı: Bu olayı hafsalam almıyor!

Gökçek bile şaşırdı: Bu olayı hafsalam almıyor!
24 Nisan 2021 10:01

Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez’in FETÖ’den 6 yıl hapis cezası alması sonrası AKP’li Melih Gökçek “Bu olayı hafsalam almıyor” dedi.

 

 

Kayseri Şeker Fabrikası’nın mevcut genel müdürü Osman Canıtez’in tutuksuz yargılandığı davanın son celsesi 21 Nisan’da görüldü. Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Canıtez’e “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, Osman Canıtez’in fabrikaya entegre tesislerinde usulsüzlük yaptığını ve “himmet adı altında FETÖ’ye sistematik şekilde finansman sağladığını” tespit etti.

Davada, Osman Canıtez lehine Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay tanıklık yaptı. Öte yandan Akay hakkında da FETÖ üyeliği suçundan soruşturma yürütüldüğü iddia edildi.

 

 

DAVA ÖNCESİ ELİTAŞ’LA…
Konuyla ilgili bir dikkat çeken konu ise hapis cezası alan Osman Canıtez’in bundan 1 hafta önce AKP Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’ı ziyareti oldu.

Ziyaret sonrası Osman Canıtez ve İbrahim Akay ile beraber çekildiği fotoğrafını Twitter’dan paylaşan Elitaş, şöyle yazdı:

“Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdürü hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

142210136-eltascanitez

 

 

Canıtez’in FETÖ üyeliğine rağmen sürdürdüğü genel müdürlük görevi AKP’den de tepki aldı. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Canıtez’le ilgili yerel bir internet sitesinde çıkan mahkeme kararına dair haberi paylaşıp “Bu olayı hafsalam almıyor. Halen Kayseri Şeker Fabrikası’nda Genel Müdürlük yapan Osman Canıtez FETÖ davasından 6 yıl 3 ay mahkum oldu. Bu adama torpil olup görevde tutan kimse o tespit edilmeli ki kripto FETÖcular içimizden temizlensin. Yanlış mı?” diye yazdı.

 

 

23