Ekonomik terörle mücadele ederek, Cumhuriyeti payidar kılalım!

Ekonomik terörle mücadele ederek, Cumhuriyeti payidar kılalım!
27 Ekim 2019 21:42

Değerli okuyucularımız, Halkın Habercisi ailesi olarak, CUMHURİYET BAYRAMINIZI KUTLAR, NİCE BAYRAMLAR DİLERİZ.

 

 

Numan ALADAĞ H&H YORUM

 

 

Değerli okuyucularımız,

 

 

Yüce Dinimizin mübarek günleri kutlamak, nasıl imanımızın bir gereği ise, Milli tarihimizin mutlu olaylarını kutlamak da şüphesiz milli bir vazifedir. Milletçe öğünmekte haklıyız ki, Büyük Türk Milletinin en zengin tarihinde bayram yapılmaya değer nice mutlu olaylar, büyük zaferler vardır.

Yakın tarihimizde başta gelen böyle mutlu bir olay ise, hiç şüphesiz Türkiye Cumhuriyetinin ilanıdır.

Büyük Türk Milletinin genç, ihtiyar, kadın-erkek, er veya komutan olarak şuurlu bir şekilde “Kahraman Mehmetçik” leşerek bütünleşip, bütün güç ve imkanlarını birleştirmek suretiyle ulaştığı büyük zaferler, onun, kendi kendini idareye ne derece layık olduğunu, dahili-harici dost düşman herkesin gözleri önüne seren zor bir imtihan olmuştur.

 

 

Aziz Türk Milleti!

 
Büyük Türk mileti, bu tarihi kararıyla artık kendi işlerini kendi iradesiyle yürüteceğini açıklamış oldu. Bunun gerçekleşmesi, ancak Cumhuriyet idaresiyle mümkün olabilirdi. İslam dinine uygun olan Devlet idaresi, zaten Cumhuriyetti.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin yapısının ruhu, milli egemenliktir. Milletin kayıtsız şartsız eğemenliğidir.

Toplumda en yüksek hürriyetin, en eşitlik ve adaletin sağlanması, istikrarın ve korunması ancak ve ancak tam ve kesin anlamıyla milli egemenliği sağlanmış bulunması ile devamlılık kazanır. Bundan dolayı; hürriyetin de, eşitliğin de, adaletin ve işi ehline vermenin de, dayanak noktası milli egemenliktir.

 

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde Kahraman Ordumuz, Çanakkale Zaferinden ve Australia-Silver şehri Brokin Hil savaşında, iki isimsiz Kahraman Türk’ün, yüzlerce Anzak askerlerine karşı kazanılan zafer’den de cesaretlenerek, Türk Kurtuluş Savaşını kazanarak, laik ve demokratik ilkelerine bağlılığı ile Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.

Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasından bu yana yurdumuzu iç ve dış düşmanların tehditlerine karşı ruhunda taşıdığı iman gücü ve vatan kavramı ile mücadele etmiştir. 15 Temmuz günü ve halen devam eden barış pınarı harekatında da, aynı duygu ve düşüncelerle, ruh ve iman kuvvetiyle düşmana karşı gücünü göstermiştir.

 

 

İç-dış, çıkarcı “İhanet şebekeleri” iyi bilmelidirler ki, Büyük Türk Milleti, bundan sonra da bu kararlılığını sürdürecektir.

Tarihi görkemli zaferlerle dolu olan Türk Milleti, başarılarının kazanılmasında aynı fedakarlığı, aynı cesaret ve kararlılığı gösterdiği Cumhuriyetimiz bugün de karekteri bağımsızlık olan, anlayış ve kardeşlik duyguları ile birlik-beraberliğini kurmuş ve Ay-Yıldızlı Şanlı Türk Bayrağının dalgalanarak göklerde gül açmasından duygulanarak, Allah’a inanarak ve ruhunda taşıdığı vatan kavramı ile kenetlenmiş olan millet temelinin yüksek korumasındaki en değerli mirasımızdır.

Ülkesi ve Milleti ile bölünmez bütünlüğüne, Cumhuriyetimizin geleceğine yönelik hangi tehdit olursa olsun Türk Milletinin kale gibi iradesi (Kararlılığı) karşısında dün olduğu gibi, yarınlarda da bozguna uğrayacaları kaçınılmazdır.

 

 

Dahili-harici, çıkarcı vatan hainleri iyi bilmelidirler ki, Türk Milleti asiliyetinin ta kendisi olan, topraklara sahip çıkarak, o toprakları Vatan yapan topraktan ürettiği ve stratejik önemi olan değerlerle, Cumhuriyetimizin ve Türk Milletinin geleceğini teminat altına alan Türk sanayicisini ve çiftçisinin bu stratejik önem taşıyan konuyu yakından görüyoruz.

 

 

Değerli okuyucularımız,

 
Türkiye Cumhuriyeti’nin, en büyük düşmanlarından birisi de, raf bedeli şartıdır. Türk sanayicisini-çiftçisini, ekonomik darboğaza düşürüp milli sermayeyi zayıflatarak, Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya çalışan ve Türk düşmanlarının işini kolaylaştırmanın ta kendisi olduğu unutulmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin, baş belası ve düşmanı raf bedeli şartıdır. Raf bedeli şartı, barış pınarı harekatı kadar önemi olan statejik bir sorundur.

Raf bedeli şartı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm Bakanlıkların çalımalarını zorlaştırıldığının bilincindeler mi?

Raf bedeli şartı demek: İşsizliği meydana getirmek demektir. İşsizlik demek de, Türkiye Cumhuriyeti Devletinde, Fetö denen riyakar “İhanet şebekeleri” gibi yerlere sığınıp, her türlü anaşik-ekonomik terör olaylarının meydana gelmesine sebep olmak demektir.

 

 

Eğer Türkiye Cumhuriyetini koruyup, sahip çıkmak istiyorsak, ilgili resmi kuruluşlar, raf bedeli şartı ile Türk Mileti’nin, huzurunu bozanlara acilen el atıp dur demelidirler.

Mühendis Binali Yıldırım diyor ki: “Lafla millilik olmaz” ve “Gün dostunu düşmanını tanıma günüdür.” milli seslenişiniden herkesin ders alıp, raf bedeli şartı ile Türkiye Cumhuriyeti Devletini, ekonomik darboğaza sürükleyenlere seyirci kalmamalıdır.

 

 

Çünkü Raf bedeli şartı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, stratejik önem taşıyan tüm resmi kurumların çalışmalarını zorlaştırmanın ta kendisidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük düşmanlarından birisi de, anarşik-ekonomik terördür.

 

 

Raf bedeli şartının tehlikesini, Türk kamuoyunun bilgisine sunmak, Cumhuriyet’e sahip çıkmak demektir.

Raf bedeli şartını uygulayanlar, maddi gücüne güvenmesinler. 15 Temmuz ve halen devam eden barış pınarı harekatında, başta kahraman Türk Mehmetçiği olmak üzere, Türk Milletinin ruhunda taşıdığı vatan kavramı desteği ile, Cumhuriyeti yıkmaya çalışanlara haddini bildirmiştir.

Raf bedeli şartını uygulayan ve domuz eti satışını aynı dolapta satanlara bilerek seyirci kalanların da, her türlü günah ve suçlarına ortak olmak demek değil midir?

Raf bedeli şartını hangi kanuna göre alıyorlar ve ayrıca neden %100 yerli sermaye tarafından üretilen ve bölge ürünleri raflarda yer almıyor?

Raf bedeli şartı ile mücadele etmek için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın, Şanlıurfa da, Türk Milletine bir seslenişinde: “Mücadele etmekten vazgeçmemizi mi istiyorlar?” seslenişini de esas alarak, anarşik-ekonomik terör kapılarının açılmasının anahtarı ve ana aktif maddesi olan raf bedeli şartına dur denilmesi gerekir.

Raf bedeli şartı devam ettiği zaman, tüm ilgili resmi kuruluş yetkililerinin, Türk Milletinin huzuru için, stratejik önem taşıyan sorunların çözümüne zaman ayıramayacaktır.

Raf bedeli şartını uygulayan ve domuz eti ürünlerini aynı dolapda satan mağaza zinciri yetkilileri iyi bilmelidirler ki, Kahraman Türk Milleti olarak bilinen Türkler, tatihte nice zaferler kazanmış, yüzyılların birikimi tecrübelerini, şu anda Şanlıurfa-Akçakale de ki, barış pınarı harekatında da, ruh ve iman kuvveti ile, dahili-harici “İhanet şebekesi” düşmanlara, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Milleti’nin, birlik-beraberlik ruhu haddini bildirmiştir.

Değerli okuyucular, raf bedeli şartı’nın Cumhuriyet ile ne ilgisi var diye sizi düşündürebilir. Raf bedeli şartının, iç-dış düşmanların Türk ekonomisini dar boğaza dürmesini kolaylaştırma ile ilgili yazıları okuduktan sonra, asıl amaçlarının Cumhuriyet düşmanları ile ilgisi ve önemi daha da iyi anlaşılacaktır.

 

 

Savaşlarda zafer kazanmanın en kolay yolu, düşmanlara karşı ekonomik yaptırım uygulayarak, darboğaza sürüklendikleri zaman, düşmana karşı en büyük zaferi kazanmışsınız demektir.

“Akçakale de Cumhuriyet bayramında donanır, şenlenir bütün kalpler
Zafere ulaşmak için açılan eller Allah’tan bu günü bekler.

Akçakale de, Barış Pınarı Harekatında kin, garez, düşmanlıklar barışla kucaklaşır
Allah’a ellerini açarak dua edip Hak’ka ulaşır.” (Numan Aladağ)

Milli varlığımız yönünden önemi çok büyük olan bayramları kutlarken bu günleri bize armağan edenleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen silah arkadaşlarını, cümle aziz vatan şehitlerimizi ve halen devam eden barış pınarı harekatında ki, şehitlerimizi rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar dileriz.

 

 

ÖZDEYİŞLER

 
1- Düşmanla karşılaşmayı temenni etmeyin, Allah’tan afiyet dileyin. Ancak, karşılaşacak olursanız sabredin, bilinki, cennet kılıçların gölgesi altındadır.(Hz. Muhammed s.a.v.)
2- Allah, yaptığı işi güzel yapan kişiyi sever. (Hz. Muhammed s.a.v.)
3- Vatan sevgisi, ruhları kirden kurtaran en kuvvetli rüzgardır. (ATATÜRK)
4- Türk, bütün insanlardan üstündür. Çünkü Allah onlara ad vermeyi, kendi üzerine almıştır. Onları yer yüzünün en yüksek yerinde, havası en temiz ülkelere oturtmuştur. Olara kendi ordum demiştir. (Kaşgarlı Mahmut)
5- Türklerin yürekleri temizdir. Onlarda batıl fikirler, fasit düşünceler yoktur. Türklerin vücutları ve sesleri gibi konuştukları dil de azametlidir. Her Türk, kendini arslan, düşmanını av, atını ceylan sayar. (İbni Eşres)
6- Vatan, vicdanlı ve toprağı işleyip üretim yapan insanların sayesinde yükselir. (Ziraatçi Mustafa)
7- Vataperverin kanı Hürriyet ağacının tohumudur. Vatanperverin rahat edeceği yegane yer kendi vatanıdır. (T. Camphell)
8- Her ne kadar Farsça konuşuyorsam da aslım Türktür. (Mevlana Hz.)
9- Türk her yerde Türktür. (Abdulkadir Açar)

 

 


Yazarın Son Yazıları:
Öğretmen üretimin rehberidir
Tatlı patatesle tanışın
Bu 10 Kasım, onu anlamaya çalışalım!