Dış güçler!

Dış güçler!
4 Aralık 2021 14:22

AKP’li arkadaşların dolar artışını nasıl açıkladıklarını duydunuz mu?

 

 

Cengiz Altınsoy / Turktime

 

 

 

Diyorlar ki “dış güçlerin oyunuymuş”! Neymiş efendim, Libya’ya, Akdeniz’e Irak’a, Suriye’ye asker göndermişiz diye doları dış güçler artırıyormuş. Peki, Endonezya da mı Libya’ya asker gönderdi, dolar orda da artıyor… Venezuella da mı asker gönderdi Suriye’ye, dolar orda da artıyor. Ya Vietnam; o da asker mi gönderdi Akdeniz’e, orda da dolar artıyor… Gine ne yaptı, Afrika ülkesi , onun suçu ne ki orada da artışta bu dolar?

 

 

Yani 5 müteahhide ülkeyi sattık diyemiyorsunuz; ülkeyi yedik bitirdik diyemiyorsunuz; demokrasiyi tükettik, Saddam ve Kaddafi gibi bir lider modeli geliştirip demokrasiden uzaklaştık diyemiyorsunuz da neymiş, “dış güçlerin oyunuymuş”! Artık Avrupalı hiçbir başbakanın ülkemize gelmediği dikkatinizi çekiyor mu? Bizimkiler de ziyaret rotalarını gariban Afrika ülkelerine çevirmiş durumda… Eee, artık dengimiz belli… Avrupa artık bizi muhattap kabul etmiyor; zira demokrasinin olmadığını, hukuk diye birşey kalmadığını, ülkenin padişahlığa benzer bir sistemle yönetildiğini görüyor. Medeni değilsiniz diyor; bu kadar basit! Bu kadar yolsuzluğa medeni bir ülkede göz yumulmaz! Bu 5 müteahhitten ben zaten davacıyım… Bunlar gibilere hepimizin hakkı peşkeş çekiliyor! Bugün hükümet gidip ülke, mesela Adil Serdar Saçan gibi adamlara teslim edilse, 3 ayda geri alır bu ülkeyi soyan şerefsizlerden paramızı…Adil Serdar Saçan gibi namuslu, gözü pek, aslan yürekli bir adamı iç işleri bakanı yap, gör bak neler değişiyor! “Adil Serdar Saçan bana işkence yaptı! ”diyen AKP’li Esenyurt belediye başkanının videosunu YouTube’da izlediniz mi? Aynı zatın liseli bir kız çocuğunu kucağına almış ellerken de videosu yayınlandı! Ardından “sağlık sorunlarını” mazeret göstererek başkanlığı bıraktı! Yatacak yerleri yok bunların!
Adil Serdar Saçan ve benzerleri bu ülkenin kurtuluş ümididir dostlar; bunu da buraya yazıyorum!

 

Birkaç sözüm de Orhan Gencebay üstada… Ne kadar severdim; şimdi ise yüzünü görecek gözüm yok!
Ne dedi beyefendi: “Dolar dış güçlerden dolayı yükseliyor.” Halkı aptal belleyenlerden biri de bu adam işte!
Hiç mi utanmıyorsun be, sen değil miydin bu milletin Orhan Abisi… Orhan Abi, bindiğin dış güçlerin yapımı Mercedes; kullandığın dış güçlerin yapımı cep telefonu, bilgisayar; giydiğin dış güçlerin yapımı ayakkabı, gömlek; kullandığın dış güçlerin yapımı parfüm… Sen hala dış güçleri mi şikayet ediyorsun? Bankadaki dolar ve altınlarından bahsetmiyorum bile.. Bence en büyük dış güç sen ve senin gibilerdir. “İçeriden” görünen içimizdeki hainlersiniz siz!
Halkı aptal yerine koymak sanata yıllarını veren bir adama yakışır mı; kula kulluk etmek bir zamanların Orhan Abisine yakışır mı? Eskiden Orhan Abi idin; şimdi ise yancı, yandaş Orhansın!
Eski nesil siyasetçiler yeteneğe bakmaz “onlardansa” iş verir;
Yeni nesil ve siyasetçiler ise yetenekli ise değerlendiriyor yandaş istemiyor. Yeni nesil kaderci değil, akıllı ve çağdaş.
Eski nesil kadercidir; kızını evlendirirken bile kendi istediğine verir kızın istediğine değil…
Yeni nesil kendi kaderini çiziyor, teknolojiyi çok iyi kullanıyor.
Şu anda eski nesil sistemle yönetiliyoruz.

 

 

Yeni nesil, eskilerden örnek alma; akılla, bilimle, vicdanla, partizanlık yapmadan ve aşkla yönetip düzlüğe çıkar şu canım memleketimizi… Umudumuz gençlikte!

 

 

Seçimlerle ilgili şunu söylemek isterim
Mansur Yavaş ,aday olursa kazanır
Ekrem İmamoğlu ,aday olursa ezer geçer bu böyle biline.

 

 

Erken seçim artık yolda, MHP bu yükü kaldıramaz .Ülkenin müteahhitlere teslim edilmesine, MHP artık tahammül edemez.10 liraya yapılacak ihaleyi 100 liraya kendi adamlarına verirsen ,MHP’den artık destek alamazsın. Kurt puslu havayı sever. Şu anda puslu havadayız.

 

 

Dolar aldı başını gidiyor .Faiz istemiyoruz diyor Cumhurbaşkanı ,Faize karşıymış. Peki vergi ödemediğimizde faiz alıyorsun, köprülerden gelen cezalardan faiz alıyorsun, trafik cezamı ödemediğimde faiz alıyorsun devlet olarak faiz alıyorsun.
Faizci bir devletsin bunu kabul edeceğine çıkmış ben faize karşıyım diyorsun.

 

 

Sen faizciye
Bende vaizciye karşıyım.