İmamoğlu: Gecikmiş bir adalet

İmamoğlu: Gecikmiş bir adalet
17 Mayıs 2024 06:33

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu gece yarısı 28 Şubat hükümlüsü generallerini cezalarını kaldırarak “af” kararı vermesini değerlendirdi. Kararı “normalleşmenin etkilerine” bağlayan İmamoğlu, “Gecikmiş bir adalet, memnun muyum; memnunum ama gecikmiş bir adalet. Kavala, Gezi tutukluları da yarın hemen serbest kalmalı” dedi.

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2027 Avrupa Oyunları İmza Töreni için Roma’ya gitti. Gazeteci Nevşin Mengü’nün aktardığına göre, İmamoğlu imza töreni için Roma’da gazetecilerle sohbet ederken, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzalı kararla bu gece yaraısı 28 Şubat hükümlü generaller hakkında cezaların kaldırılması soruldu.

İmamoğlu ise soruyu, “Gecikmiş bir adalet, memnun muyum; memnunum ama gecikmiş bir adalet. Kavala, Gezi tutukluları da yarın hemen serbest kalmalı” diye yanıtladı. Mengü’nün aktardığına göre, İmamoğlu, 28 Şubat hükümlüsü generaller hakkındaki “aff kararını “normalleşmenin etkilerine” bağladı.