CHP’nin İstanbul’da AKP’nin elinden alma ihtimalinin yüksek olduğu ilçeler!

CHP’nin İstanbul’da AKP’nin elinden alma ihtimalinin yüksek olduğu ilçeler!
29 Şubat 2024 07:31

Bulgu Araştırma Başkanı Semih Turan TELE1’de yayınlanan Söz Bizde programına konuk oldu. Turan CHP’nin İstanbul’da elinde buldurduğu belediyeleri kaybetme şansının olmadığını ancak bunların üzerine kazanabileceği ilçelerin olduğunu söyledi.
Yerel seçimler yaklaşırken partilerinde kazanacağı kaybedeceği belediyeler tartışılmaya başladı. Bulgu Araştırma Başkanı Semih Turan, TELE1’de yayınlanan Söz Bizde programına konuk oldu. Murat Taylan ve Salim Şen’in sorularını yanıtlayan Turan CHP’nin İstanbul’da elinde bulundurduğu belediyelerde kayıp yaşamayacağını söyledi.

Kent uzlaşısına değinen Turan, “Geçmişte Esenyurt’ta böyle bir durum vardı. Şu anda o kent uzlaşısı ile aday değişti. Orada öyle bir risk vardı o risk ortadan kalktı. Mevcut belediyelerden kaybetme şansı çok yok” dedi.

CHP’nin elindeki belediye sayısını arttırma şansının olduğunu ileri süren Turan, “Arttırma şansı var mı Üsküdar, Eyüpsultan, Tuzla, Bayrampaşa Sancaktepe, Çekmeköy… Buraları alabilme ihtimali yüksek olan yerler. Sarıyer’deki seçmen profiline bakınca CHP’nin tekrar kazanacağını görüyorum” ifadelerini kullandı.