CHP’li Tutdere: Köylüler tarlasına gübre atamıyor, traktörlerinin deposunu dolduramıyor!

CHP’li Tutdere: Köylüler tarlasına gübre atamıyor, traktörlerinin deposunu dolduramıyor!
24 Temmuz 2021 10:47

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av.Abdurrahman Tutdere bayram ziyaretlerini sürdürüyor, köy köy dolaşarak yurttaşların sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

 

 

Milletvekili Tutdere Gölbaşı Merkez ve Gölbaşı’na bağlı; Akçayaka, Ozan, Seske, Hamzalar, Çankara Yaylacık, Kalemkaş, Çakmak, Harmanlı ve Çatalağaç köylerine ziyaretler gerçekleştirerek köylülerin ve çiftçilerin sorunlarını dinledi, sorunların çözümü konusunda ise mücadele sözü verdi.

 

 

Köylüler Tarlasına Gübre Atamıyor, Traktörlerinin Deposunu Dolduramıyor

 

 

Ekonomik krizin derinleştiğini ve Türkiye’nin her yerinde hissedildiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, çiftçisi mağdur olan bir ülkenin kalkınmasının imkansız olduğunun altını çizerek, “Ekonomik kriz derinleşmiş durumda. Köylünün ürettiği mahsuller para etmiyor, köylü tarlasına yeteri kadar gübre atamıyor, traktörünün deposunu dolduramıyor. Niğde’deki, Afyon’daki, Giresun’daki, Ordu’daki, Mardin’deki, Hakkari’deki çiftçilerimiz de Adıyamanlı çiftçilerimiz gibi mağdurlar. Ülkemizde ekonomik kriz var ve canı yanan ilk kesim köylü ve çiftçi kesimi. Çiftçisi mağdur olan bir ülkenin kalkınması imkansızdır. Biz sorunların çözümü noktasında Belediye Başkanımızın eliyle çözülmesi gereken sorunları çözüyor, mecliste çözülmesi gereken sorunları da biz takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çiftçilerin ve köylülerin hayat pahalılığı ile mücadele ettiğini ifade eden Tutdere, “ Şu anda ülkemizin her tarafında milletimiz, özellikle de köylülerimiz ve çiftçilerimiz hayat pahalılığı ve zamlarla boğuşuyorlar. İnsanlar artık ekonomik krizden dolayı nefes alamaz hale geldiler. Bu ekonomik krizi insanlarımıza yaşatan Türkiye’nin kaynaklarını çarçur eden eden mevcut iktidar ve siyasi anlayıştır. Yeri ve zamanı geldiğinde sizlere bu imkansızlıkları yaşatan, size yoksullaştıran bu iktidara sandıkta gerekli cevabı vereceksiniz.” dedi.

 

 

Adıyaman’da Şimdiye Kadar Uygulanmayan Siyaseti Hayata Geçirdik

 

 

TBMM’de Adıyaman’da herkesin, her kesimin sesi olmaya çalışıyoruz ifadelerini kullanan Milletvekili Tutdere, “Adıyaman’da şimdiye kadar uygulanmayan siyaseti hayata geçirdik. Artık Adıyamanlılar bir araya gelip konuşuyor, dertleşiyor, sorunlarını anlatabiliyor. Bu Adıyaman için önemli bir adım oldu. Muhalefet partisi olarak görevimiz iktidarı sorunların çözümü konusunda zorlamak. Çözüme zorlamak adına da Adıyaman’ın temel sorunlarını ilişkin olarak sürekli Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünü kullanıyoruz. Adıyaman’ın sesi sürekli yankılanıyor, bu da ilimiz için ve insanlarımız için gerçekten önemli bir şey. Çünkü iktidarda artık bir farkındalık yarattık. Bu sorunları Türkiye gündemine taşıyoruz, çözebildiklerimizi çözüyoruz katlı sağladıklarınız oluyor, iktidarın çözmediği çözmek istemediği sorunlar da oluyor. Bunun değerlendirmesi, takdirini de zamanı geldiğinde, sandık geldiğinde vatandaşlarımız değerlendirecektir.” ifadelerini kullandı.

 

 

TBMM’de Verdiğimiz Mücadele Adıyaman’da Bir Farkındalık Oluşturdu

 

 

TBMM’de verilen mücadele ve yapılan çalışmaların Adıyaman’da bir farkındalık oluşturduğunun altını çizen Tutdere, “Türkiye genelinde Adıyaman diye bir şehrin olduğunu artık herkes öğrendi. Adıyamanlılar artık sorunlarını konuşan, tartışan ve bir masa etrafında bir araya gelebilmeyi öğrendiler. Gelecek açısından, sorunlarımızı aşmak konusunda, çözmek konusunda bir anlayış ortaya çıktı. Daha önce hangi siyasi partiye oy vermiş olursanız olun şunu aklınızdan asla çıkarmayın; siyaset sorunları çözmek için bir araçtır, bir siyasi anlayış sorunlarınızı çözmüyorsa zamanı geldiğinde o siyasi anlayışı değiştirmek de vatandaşlarımızın bir hakkıdır. Bu hak demokrasinin yurttaşlara tanıdığı en güzel imkanlardan bir tanesidir.”şeklinde konuştu.