CHP’li İnce: Vicdanı şımarık, cüzdanı kabarık, UZUN ADAM!

CHP’li İnce: Vicdanı şımarık, cüzdanı kabarık, UZUN ADAM!
17 Mart 2014 23:54

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cemaatin kendisini kandırdığına yönelik açıklamalarını eleştirerek, “O uzun adam ‘Ben safmışım, cemaat beni kandırdı’ diyor. Cemaat kandırmışsa Obama kim bilir neler yapmıştır ona? Putin kim bilir neler yapmıştır ona? Bu saf değil, saf geçinen uyanıklardan. Bu vicdanı şımarık, cüzdanı kabarık uzun adam” dedi.

.

.

Düzce’de partisinin il başkanlığını ziyaret eden Muharrem İnce, partililer tarafından coşkuyla karşılandı. Partili kadınlar İnce’yi beklerken parti binası önünde ellerinde bayraklarla oyunlar oynayarak eğlendi. İnce, CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Mustafa Karslıoğlu ve partililer ile birlikte Spor Sokak’ta yürüyerek esnafları selamladı. İnce, İstanbul Caddesi üzerinde bir alışveriş merkezinin önünde partililere seslendi. Başbakan Erdoğan’ı İzmir mitingi üzerinden eleştiren İnce, “Dün İzmir’e gitmiş ‘Akdeniz’in incisi İzmir nasılsın’ demiş. Coğrafya bilgisi de bu kadar işte. Bakan çıkmış kürsüye ‘İzmir’e hoşgeldiniz’ demiş. Demek ki dışarıdan taşıma. Hatta o mitinge gidenlerin hepsi “Kordon nerede’ diye soruyormuş. Çıkmış meydana anlatıyor şimdi, ‘Ey Cehape ey Cehape’ diyor. 60 yaşına geldi hala CHP demesini öğrenemedi. Ben bir öğretmen olarak Türkçe’den ona sıfır veriyorum. Beden eğitim zaten sıfır, futbolcuyum diyor ama beygire binmesini bilmiyor. Hazineden paramızı, sandıktan oyumuzu, çocukların sınavda sorularını, gazetelerin manşetlerini ve yargı kararlarını çaldılar. Son olarak baktım seçim çalışması yapıyorlardı dombıra da çalıntı çıktı. Müzikte sıfır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yıldızlı sıfır, haram bunda, yalan bunda” diye konuştu.

 

Başbakan Erdoğan’ı eleştirmeye devam eden İnce açıklamalarına şöyle devam etti:

 

“Göz göre göre hırsızlık yapılırken sen şimdi gelip üç milletvekilinin hepsini veriyorsun bunlara. Bu ne demek biliyor musun kamyonla çaldın, şimdi trenle çal demektir. Camiye ayakkabıyla girdiler, bira içtiler camide diyor. İmam çıktı ve ‘Böyle bir şey olmadı’ dedi ve imamı sürdüler. İmamı terörle mücadelede 8 saat sorguladılar. O imama alkış yapın. Gerçek müslüman o. Ben buna bir şiir yazdım; Meclise gelemedi, meydanlarda gürledi. Kasaların suçunu savcılara yükledin, besmeleyle başladı Türkiye’yi dışladı. Küçücük çocukları Toma’larla haşladı. Yandaşları kefenlere büründü, 30 Mart’ın sonunda Yüce Divan göründü. Dünyada bir büyük hırsızlık varsa o hırsızlığı kapatmak için büyük bir yalan vardır. Mutlaka büyük bir yaygara vardır ve büyük bir yasak vardır. İnterneti yasaklamaya kalkıyor, din üzerinden siyaset yapıyor. Yalan söylüyor.”

 

Konuşmasına akşam ezanının okunması nedeniyle ara veren İnce, Erdoğan’a namazlı gönderme yaparak, “Akşam ezanı hızlı okunur, yatsı ezanı daha yavaştır. Akşam ezanının hızlı okunmasının nedeni İslam inancında kıyamet akşam ezanından sonra kopacaktır. Bu nedenle hızlı okunur. Küçük kıyamette 30 Mart’tan sonra kopacak haberi yok. O uzun adam ‘Ben safmışım, cemaat beni kandırdı’ diyor. Cemaat kandırmışsa Obama kim bilir neler yapmıştır ona? Putin kim bilir neler yapmıştır ona? Bu saf değil, saf geçinen uyanıklardan. Bu vicdanı şımarık, cüzdanı kabarık uzun adam. Bu seçimde başka partilere oy veren yurttaşlara ihtiyacımız var” diye konuştu.

 

İnce, konuşmasının ardından partililerin sevgi gösterileri eşliğinde kentten ayrıldı.